Pierwszy teaser SAND LAND project od Bandai Namco

8 grudnia 2022,
19:41
Mateusz Skowron

Tuż przed The Game Awards, Bandai Namco podzieliło się teaserem swojego najnowszego dzieła pod tytułem SAND LANDS project. O czym będzie gra, która powstaje we współpracy z twórcą Dragon Balla?

Kadr z teasera SAND LANDS project
Na skróty
  • W sieci został opublikowany pawie minutowy teaser gry SAND LANDS project.
  • Tytuł będzie opowiadał o poszukiwaniu wody w niegościnnej, postapokaliptycznej pustyni.
  • Więcej szczegółów na temat dzieła poznamy 17 grudnia.

Japoński wydawca najwyraźniej postanowił wyprzedzić szum medialny, jaki zapanuje po The Game Awards 2022, które ze względu na różnice w strefach czasowych, rozpocznie się już o 2 w nocy. Bandai Namco opublikowało prawie minutowy teaser z nadchodzącej produkcji SAND LAND project.

W SAND LAND project jest zaangażowany twórca Dragon Balla

Opublikowany teaser mocno nawiązuje – jak i sam tytuł – do piaszczystych pustyni. Nowa gra od Bandai Namco ma skupić sie na wydarzeniach dziejących się w postapokaliptycznym świecie, w którym każda kropla wody jest na wagę złota. SAND LAND project jest dziełem, które tworzone jest we współpracy z twórcą legendarnej serii Dragon Ball, Akirą Toriyamą.

Niestety o samej produkcji nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele, prócz tego, że więcej szczegółów na jej temat zostanie opublikowane 17 grudnia 2022 roku. To jednak nie wszystko, SAND LAND jest również krótką mangą autorstwa wcześniej wspomnianego Toriyamy, której fabuła skupia się właśnie na walce o dostęp do wody pitnej, której strzeże Król. Ceny wody, przez politykę złego Króla sięgają bestialskich pułapów, co zmusza głównego bohatera, Rao, o sprzymierzenie się z demonami i wyruszenie w podróż w poszukiwaniu alternatywnego źródła drogocennego napoju.