Assassin’s Creed Mirage nie otrzyma DLC. Reżyser gry ma jednak pomysły na poszerzenie historii

25 kwietnia 2024,
21:05
Arek Grabowski
Basim wykonujący skok wiary

Dyrektor kreatywny Assassin’s Creed Mirage ma pomysły na dalszy rozwój historii Basima, głównego bohatera gry. Zdradził to podczas Reddit AMA, gdzie podkreślił jednak, że tytuł nie otrzyma większych rozszerzeń. Pomysły mają być jedynie furtką do ewentualnego powrotu w przyszłości.

W dyskusji podkreślono, że Ubisoft nie planuje już wydawać żadnych znaczących aktualizacji do Assassin’s Creed Mirage. Gra otrzymała od premiery tryb permadeath oraz Nową Grę Plus. Kolejne takie elementy nie zostaną już jednak dodane.

Czy w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się kolejnej gry z Basimem?

Najprawdopodobniej nie. Dyrektor kreatywny Assassin’s Creed Mirage ujawnia, że było to niesamowite przeżycie, by stworzyć taką historię i postać, ale studio wciąż boryka się z pewnymi „ograniczeniami”. Ubisoft potrzebuje także „większej swobody twórczej”. Najpewniej gra tak szybko nie powstanie, ale potencjalnie rozszerzenia do innych tytułów, gdzie występuje Basim – tego nie wiemy.

Assassin’s Creed Mirage niedawno otrzymał darmową wersję próbną. Wciąż można ją sprawdzić aż do 30 kwietnia. Pozwala ona przetestować grę przez 2 godziny całkowicie za darmo.