Alien: Isolation oraz Hand of Fate 2 za darmo na Epic Games Store

W ostatnim czasie jednym z obowiązkowych czynności każdego czwartku jest zalogowanie się do Epic Games Store i przypisanie do swojego konta darmowych tytułów rozdawanych przez Tima Sweeneya. W tym tygodniu czekają na nas aż dwie produkcje.

22 kwietnia 2021
Na skróty
  • W tym tygodniu darmowymi grami w Epic Games Store są Alien: Isolation oraz Hand of Fate 2.
  • Za tydzień możemy spodziewać się pakietu Epic Champions of Renown do Idle Champions of the Forgotten Realms.

Kolejne darmowe gry rozdawane przez Epic Games Store już nikogo nie dziwią, więc bez przedłużania przejdźmy do konkretów. Dzisiaj w ofercie sklepu Tima Sweenaya Alien: Isolation oraz Hand of Fate 2. Z kolei na następny tydzień przewidziano dodatkową zawartość do Idle Champions of the Forgotten Realms.

Alien: Isolation – konfrontacja z Obcym

Gra oparta na kultowym filmie nie po raz pierwszy trafia do pakietu darmówek od Epica, ale jeśli jeszcze nie mieliście okazji, warto przypisać ją do swojego konta. W Alien: Isolation wcielimy się w Amandę Ripley (tak, córkę TEJ Ellen Ripley), która próbuje dowiedzieć się, co stało się z jej matką. Dziewczyna trafi w ten sposób na uszkodzony statek kosmiczny, gdzie spotka tytułowego Obcego. Produkcja od Creative Assembly stawia w rozgrywce na elementy skradanki i unikania otwartej walki, łączące się dobrze z nastrojem horroru, a wizualna strona gry mocno nawiązuje do filmowego pierwowzoru.

Hand of Fate 2 – karty i bohaterowie

Druga propozycja od Epic Games Store na najbliższy tydzień to kontynuacja produkcji z 2015 roku, która łączy gatunek RPG z elementami gier karcianych i planszowych. W Hand of Fate 2 to od odpowiednio dobranej talii kart zależeć będzie, jak potoczą się losy naszej postaci. Karty to jednak nie wszystko, bo istotna okaże się również sama walka. Gra oferuje także dużo nowych wyzwań i elementów względem pierwszej części.

A już za tydzień bonusy do Idle Champions of the Forgotten Realms

W przyszłym tygodniu natomiast czeka na nas ograniczona czasowo oferta dodatkowej zawartości do gry Idle Champions of the Forgotten Realms. Jest ona oparta na uniwersum Dungeons & Dragons i pozwala nam zebrać własną drużynę bohaterów, których z odpowiednią strategią wyślemy do walki z wrogami.

Po zalogowaniu się do gry między 29 kwietnia a 6 maja otrzymamy pakiet Epic Champions of Renown o wartości ponad 100 USD. Według strony tytułu na Epic Games Store w jego zawartości znajdziemy:

  • Odblokowanie mistrzów: Spurt (miejsce 3), Krull (miejsce 6), Black Viper (miejsce 7), Hew Maan (miejsce 8) i Nova V’Ger (miejsce 11);
  • Po 16 złotych skrzyń i po 2 błyszczące karty ekwipunku dla Spurta, Krulla, Black Viper, Hew Maana oraz Novy;
  • Dwóch chowańców (Baby Spurt i Iris the Beholder).

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!