Krzysztof Chomicki z Phobia Game Studio opowiedział nam o tworzeniu gry Carrion

W kolejnym odcinku naszego podcastu spotkaliśmy się z Krzysztofem Chomickim, który opowiedział nam o szczegółach powstawania jednego z najgorętszych hitów ubiegłego roku, odwróconego horroru, zdobywcy nagrody BAFTA za najlepszy debiut – gry Carrion.

9 października 2021

Polska Padlina (bo przecież uwielbiamy spolszczenia) od Phobia Game Studio pojawiła się na rynku w lipcu zeszłego roku i nadal wzbudza ogromne zainteresowanie. Świadczyć o tym może m.in. nagroda Best Polish Game Design przyznana tytułowi zaledwie kilka tygodni temu podczas corocznego branżowego święta – Digital Dragons. To świetna produkcja, która zwróciła uwagę społeczności nie tylko w rodzimym kraju, ale także za granicą, gdzie była bardzo chętnie ogrywana (chociażby przez ciastowego YouTubera – PewDiePie).

Gra wydana przez Devolver Digital zdobyła nie tylko nagrodę za najlepszy design, ale także nagrodę Brytyjskiej Akademii Gier Wideo (BAFTA Games Awards) w kategorii najlepszego debiutu. O historii jej powstawania opowiedział nam zza kulis Krzysztof Chomicki, artysta poziomów w Phobia Game Studio.

Krzysztofa Chomickiego opowieści o Game/Level Designie i tworzeniu gier

Krzysztof Chomicki ze studia, które opracowało Carriona, zabrał nas w magiczną podróż po świecie poziomów swojej gry, uchylając wiele jej zakątków i tym samym przedstawiając zarówno historię tytułu, jak i całokształt pracy nad Carrionem.

Tytułowy potwór z gry Carrion
Źródło: Phobia Game Studio

Szósty odcinek podcastu GURUnolotni jest już dostępny na Spotify. Jak zawsze zapraszamy do słuchania i komentowania. Jakiekolwiek uwagi, pytania możecie wysyłać na nasz adres e-mail gurunolotni(at)gamesguru.pl. Odpowiadamy na każdą wiadomość. Nawet na te, które zgubiły swoją drogę do skrzynki pocztowej!

GURUnolotni? Co to, gdzie to…?

Podcast GURUnolotni to audycja o grach, technologii i popkulturze, realizowana przez redakcję portalu GAMESGURU. Rozmowy prowadzą niezastąpieni szermierzy słowa uzbrojeni w cięte riposty, dociekliwi niczym zagubiona mucha usiłująca wydostać się z wnętrza samochodu: Gabriela Zubek oraz Karol Leszczyński, którzy w trakcie wywiadów wypytują swoich gości o kluczowe dla losów galaktyki kwestie.

Gabriela Zubek

Skromna jak złoty pawilon. Z wykształcenia kulturoznawczyni i filmoznawczyni, sucharoznawczyni z urodzenia. Kocham digital painting, cięty humor i dobrego RPGa. No i koty. Tak, zdecydowanie. Kocham te małe puchate łaziki!
UWaga! Gorące informacje!