fbpx

Ark: Survival Ascended pojawi się na konsolach niebawem. Znamy datę premiery

7 listopada 2023,
12:25
Arek Grabowski
Dinozaury w Ark Survival

W październiku otrzymaliśmy pierwszy trailer z fragmentami rozgrywki Ark: Survival Ascended. Gracze konsolowi cały czas czekają na premierę gry. Okazuje się, że tytuł zobaczymy już niebawem mimo niedawnych opóźnień. Studio Wildcard opublikowało post na blogu, gdzie informuje o dacie premiery Ark: Survival Ascended na konsole.

Tytuł pojawi się na Xboxach 14 listopada. Po premierze gra ma być multiplatformowo kompatybilna ze Steam. Na PlayStation natomiast zobaczymy Ark: Survival Ascended dopiero pod koniec listopada. Wtedy tytuł będzie kompatybilny między wszystkimi trzema platformami.

Ark: Survival Ascended nie będzie idealne w momencie premiery

Twórcy w poście blogowym zwracają uwagę na to, że cały czas zamierzają pracować nad Ark: Survival Ascended. Tytuł będzie stawał się coraz lepszy, więc nie otrzymamy od razu perfekcyjnego produktu. To swego rodzaju Early Access, który wymaga jeszcze sporo pracy.

Wiemy, że jest jeszcze mnóstwo pracy do wykonania na wszystkich tych frontach, ale jesteśmy zaangażowani w uczynienie Ark: Survival Ascended najlepszą grą survivalową, jaką może być.

W najbliższych dniach będziemy nadal publikować poprawki błędów i ulepszenia wydajności, a w nadchodzących tygodniach dodamy także główne funkcje (w przyszłym tygodniu wprowadzimy Publiczną Strefę Testową – więcej na ten temat wkrótce). W międzyczasie dziękujemy za wsparcie i cierpliwość.

Studio Wildcard, twórcy Ark: Survival Ascended

Ark: Survival Ascended jest już dostępne dla graczy na PC. Warto wiedzieć, że przejście z Survival Evolved nie musi zostać przeprowadzone. Rozgrywka w starszej odsłonie jest możliwa za pośrednictwem serwerów prywatnych oraz dla jednego gracza.