fbpx

Ark: Survival Ascended zostało ponownie opóźnione w wersji na Xbox Series X/S

20 listopada 2023,
15:47
Arek Grabowski
Gracz z siekierą w dłoni w Ark: Survival Ascended

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o opóźnieniu Ark: Survival Ascended na Xbox Series X/S. Wtedy powodem były problemy związane z certyfikacją gry. Okazuje się, że tytuł napotkał kolejne opóźnienie. Początkowo gra miała ukazać się na Xbox Series X/S dokładnie 14 listopada.

Tym razem powodem opóźnienia mają być „nieoczekiwane problemy” w procesie certyfikacji. Teraz deweloper współpracuje z Microsoftem, by jak najszybciej rozwiązać całą sytuację. Premiera Ark: Survival Ascended jest planowana na początek przyszłego tygodnia.

Kiedy Ark: Survival Ascended pojawi się na konsole PlayStation 5?

Premierę na Xbox Series X/S zobaczymy już w przeciągu najbliższych dni. Kiedy jednak tytuł będzie dostępny dla sprzętów Sony? Obecnie studio Wildcard pracuje z partnerem PlayStation i jest na dobrej drodze do premiery. Gra ma ukazać się pod koniec listopada, ale nie podano dokładnej daty. Więcej dowiemy się, kiedy deweloper „:poczyni bardziej znaczące postępy”.

Ark: Survival Ascended na ten moment jest dostępne dla graczy PC za pośrednictwem Steam Early Access. Początkowo tytuł miał być jedynie darmową aktualizacją. Ostatecznie jednak gra jest samodzielnym wydaniem, które zbiera świetne opinie graczy, dlatego również użytkownicy konsol czekają na zbliżającą się premierę.