Ark: Survival Ascended zostało opóźnione w wersji na konsole Xbox Series X/S

14 listopada 2023,
15:52
Arek Grabowski
Grafika reklamowa ARK: Survival Ascended z dinozaurem

Studio Wildcard ogłosiło opóźnienie Ark: Survival Ascended na konsole Xbox Series X/S zaledwie dzień przed wcześniej zapowiadaną premierą. Już jakiś czas temu informowaliśmy, że gra pojawi się jutro. Ostatecznie jednak wersje na konsole Xbox zatrzymał proces certyfikacji. Według twórców on wciąż trwa. Wildcard poda „dokładniejszy termin” premiery, kiedy tylko będzie dostępny.

Oczekuje się, że gra będzie dostępna jeszcze w tym tygodniu. Mimo wszystko nic nie zostało oficjalnie potwierdzone. Warto zauważyć, że Ark: Survival Ascended było planowane wstępnie na sierpień. Ostatecznie jednak plany nieco się zmieniły. Wersja na PC trafiła do Steam Early Access w zeszłym miesiącu. Gra na PS5 ma pojawić się pod koniec listopada.

Ark: Survival Ascended spotkało sporo problemów w czasie trwania okna premierowego

To kolejny raz, kiedy gra jest opóźniana przez twórców. Oczywiście dotyczy to wyłącznie konkretnej wersji, jednak wciąż ogłoszenie tej informacji na dzień przed premierą bardzo negatywnie działa na PR firmy. Niezależnie od opóźnień obie wersje konsolowe Ark: Survival Evolved będą takie same pod względem zawartości – dotyczy to również portu z PC.

Tym razem twórców zatrzymał proces certyfikacji. Miejmy nadzieję, że nie wpłynie to w żadnym stopniu na premierę Ark: Survival Ascended dla konsol PlayStation 5.