Techland udostępnił narzędzia dla moderów do Dying Light 2 – zmoduj sobie zombie

13 grudnia 2022,
20:30
Maksymilian Matuszak

Do Dying Light 2 dodano nowy dodatek będący narzędziem dla moderatorów. Przy okazji Techland przygotował konkurs ze sporą nagrodą.

Dying Light 2
Na skróty
  • W ramach rozwoju Dying Light 2 Techland udostępnił narzędzia do modów dla komputerów osobistych.
  • Twórcy we współpracy z mod.io przygotowali konkurs o nazwie ,,Shape your City”. Łączna kwota nagród wyniesie 50 tysięcy dolarów.
  • Wrocławski deweloper zapowiedział, że planuje również dodanie narzędzia na pozostałych platformach.

Dying Light 2 Stay Human to kontynuacja polskiego hitu z 2015 roku, która wyszła na obie generacje konsol oraz komputery osobiste. Seria o zombie jest duchowym spadkobiercą poprzedniej produkcji Techlandu, Dead Island, który również wyczekuje swojej drugiej części. Wrocławski deweloper ma niesamowity kontakt z graczami, którzy mają duży wpływ nie tylko na wygląd produkcji przed, ale i po jej premierze. Najlepszym dowodem jest jeden z pierwszych update’ów o nazwie Aktualizacja Społeczności.

Będzie więcej modów do Dying Light 2

Techland poinformował, że wraz z mod.io udostępnił nowe DLC do Dying Light 2 na platformę PC na Steamie i w Epic Games Store. W najnowszym dodatku znajdziemy narzędzia przygotowane dla twórców modów. Od teraz wszyscy posiadacze pecetowej wersji gry mogą tworzyć i dzielić się własnymi mapami. Obie firmy planują rozszerzyć narzędzie do wszystkich platform, jednak żadna nie podała nawet przybliżonej daty udostepnienia. Przypomnijmy, że polski deweloper planuje wspierać Dying Lighta przez pięć lat od premiery.

Wiemy, jak bardzo lubiliście narzędzia deweloperskie do Dying Light i bardzo się cieszymy, że wraz z naszymi partnerami z mod.io możemy ogłosić dodanie tej funkcjonalności do kontynuacji. Nasi gracze mają teraz jeszcze więcej treści i możliwości, by tworzyć mapy i własne historie. Czas więc wziąć się do roboty i pokazać swoje umiejętności! Więc… na co jeszcze czekacie?

Rafał Polito, Technology Producer at Techland

Techland przygotował również konkurs ,,Shape your City, w którym łączna pula nagród wynosi 50 tysięcy dolarów, dodatkowo do faworyta graczy powędruje laptop ASUS ROG Zephyrus Duo 16. Uczestnicy będą mogli wygrać jeszcze kartę graficzną i proces od AMD, wystarczy, że firma uzna daną pracę za najlepszą. Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć najlepszą mapę do Dying Light 2. Konkurs trwa do 20 stycznia, zaś wyniki zostaną ogłoszone 2 lutego.