Nie żyje Emile Morel. Wieloletni pracownik Ubisoftu odszedł w wieku 40 lat

6 lipca 2023,
14:12
Mateusz Skowron
Emile Morel

W wieku zaledwie 40 lat zmarł Emile Morel, weteran branży i zasłużony pracownik Ubisoftu, który pełnił rolę dyrektora kreatywnego nad Beyond Good & Evil 2. Informacja o śmierci została ujawniona poprzez kilka wpisów pożegnalnych na platformie LinkedIn, które opublikowali bliscy współpracownicy Emile’a. Jak dotąd Ubisoft nie potwierdził tej informacji oficjalnymi kanałami.

Byłeś wspaniałym i życzliwym partnerem przez te wszystkie lata w Ubisofcie. Jestem wdzięczny, że mogłem z Tobą pracować nad tak wieloma projektami.

Greg Hermittant

Współpracownicy żegnają Emile’a Morela

Emile Morel rozpoczął pracę w Ubisofcie w 2009 roku i od tego czasu wziął udział w powstawaniu takich tytułów, jak Rayman Legends, czy Test Drive Unlimited 2. Początkiem roku natomiast zastąpił Jean-Marca Geffroya na pozycji dyrektora kreatywnego Beyond Good & Evil 2, wcześniej będąc już członkiem zespołu tworzącego tytuł.

Wśród pracowników Ubisoftu, którzy wspomnieli o śmierci kolegi, byli miedzy innymi Greg Hermittant oraz M. Gabrielle Shrager, oddając szacunek współpracownikowi, wyrażając żal po stracie nie tylko znajomego z pracy, ale także wieloletniego przyjaciela.

Umiłowany kolega przez ponad dekadę w Ubisoft Montpellier, śmialiśmy się i płakaliśmy w dobrych i złych czasach, a także wspólnie wydaliśmy wiele wspaniałych gier

M. Gabrielle Shrager

W imieniu całej redakcji składamy wyrazy głębokiego współczucia dla bliskich zmarłego.