Wiedźmińska Płotka otrzymała własną minigrę

Na gwizd właściciela przemierzy góry i morza, ale płotek ją zatrzyma. Teraz w grze Roach Race możecie sprawdzić, jak trudno jest być Płotką, która próbuje nadążyć za Geraltem.

7 września 2022

Ach Płotka. Koń idealny, dla którego nawet morze nie stanowi przeszkody i zawsze przybędzie na gwizd Geralta. To, że czasem ma problem z płotkami albo lubi się synchronizować na dachu niczym Asasyn, tylko dodaje jej charakteru, za który ją kochamy. Teraz CD Projekt Red postanowił uhonorować poczciwą klacz, tworząc jej własną (co prawda prostą) grę.

Roach Race dostępne za darmo

Roach Race to dość prosta gra 2D, w której naszym zadaniem jest dobiec jak najdalej. Oczywiście liczne przeszkody nie będą nam tego ułatwiać, a obecność rankingów tylko składnia do zaciętej rywalizacji.

Podczas naszego biegu będziemy musieli nie tylko omijać bestie z Wiedźmińskiego uniwersum, ale też przeskakiwać nad dziurami. Dodatkowo w grze nie zabraknie zbierania przedmiotów: jabłek, które podpompują nasz wynik, a także marchewek, zwiększających naszą prędkość.

Pierwszy raz tytuł pojawił się w Cyberpunk 2077 na klasycznym automacie, co było easter eggiem i oczkiem puszczonym do fanów Wiedźmina 3. Polski tytuł brzmi Bieg przez płotki i dostępny jest za darmo zarówno w AppStore, jak i Google Play.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!