Cyberpunk 2077 i Night City Wire – DLC Phantom Liberty, powrót Johhny’ego Silverhanda i zawartość z Edgerunners

Dzisiejszy dzień pełen był nowości na temat Cyberpunka 2077, od zapowiedzi dodatku do gry, przez zawartość kolejnej aktualizacji, do sympatycznej niespodzianki związanej z Wiedźminem. Najważniejsze informacje zebraliśmy dla was w tym wpisie.

6 września 2022
Na skróty
  • Cyberpunk 2077 otrzyma pierwszy duży dodatek o tytule Phantom Liberty.
  • Keanu Reeves zapowiedział w trakcie Night City Wire, że w DLC możemy spodziewać się powrotu Johnny’ego Silverhanda.
  • Podstawowa wersja gry otrzymała również Patch 1.6 związany z anime Cyberpunk: Edgerunners.
  • Jednocześnie premierę miała mobilna produkcja Roach Race.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią CD Projekt Red, dzisiaj odbył się stream nowego odcinka Night City Wire, który rzucił nieco światła na rozwój uniwersum Cyberpunka 2077 i przedstawił kilka nowości. Po pierwsze zobaczyliśmy kolejne fragmenty z anime Cyberpunk: Edgerunner (obejrzymy je w przyszłym tygodniu). Po drugie zapowiedzi doczekała się gra mobilna Roach Race, czyli tytuł, który nawiązuje do przygód Geralta i Płotki i pojawił się w produkcji CD Projekt Red na zasadzie easter egga. Po trzecie dowiedzieliśmy się, co do Cyperpunka 2077 wprowadzi Patch 1.6. Po czwarte i najważniejsze oficjalnie potwierdzono pierwsze DLC związane z historią V.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty z nowym wątkiem fabularnym

Na temat fabuły zapowiedzianego do gry dodatku wiemy niewiele. Krótkiemu zwiastunowi towarzyszy głos V składającej przysięgę, w której obiecuje służyć Nowym Stanom Zjednoczonym Ameryki. Jednocześnie Cyberpunk 2077: Phantom Liberty (które w polskiej wersji językowej ukaże się jako Widmo wolności) ma być utrzymane w klimacie szpiegowskiego thrillera i zabrać nas w zupełnie nowe rejony Night City. Wiemy także, że możemy spodziewać się powrotu Johnny’ego Silverhanda, a to dzięki pojawieniu się Keanu Reevesa pod koniec transmisji Night City Wire.

Premiera Phantom Liberty przewidziana jest na 2023 rok, jednak nie wszyscy od razu się z nim zapoznają. Dodatek będzie dostępny wyłącznie na konsolach nowej generacji oraz PC.

Co nowego w Night City?

Choć na pierwszy duży dodatek do Cyberpunka 2077 jeszcze trochę poczekamy, do gry trafiła już aktualizacja związana z Cyberpunk: Edgerunners ukryta pod nazwą Patch 1.6. Nie tylko doda ona do rozgrywki i trybu fotograficznego zawartość z anime, ale także zaoferuje nam 11 nowych broni oraz opcję cross-progression. Oznacza to, że przy graniu w Cyberpunka nasz postęp zostanie zapisany na naszym koncie, co pozwoli nam przenosić się z platformy na platformę i kontynuować przygodę bez opóźnień.

Na koniec coś dla fanów Wiedźmina. W świecie Cyberpunka 2077 mogliśmy natrafić na automaty oferujące elektroniczną rozrywkę w formie prostej gry zręcznościowej polegającej na przeskakiwaniu przez przeszkody jako wierny wierzchowiec Geralta. Dzięki Patchowi 1.6 wreszcie możemy zapoznać się z nią bliżej. Roach Race, czy też Bieg przez Płotki, jeśli ktoś woli polski tytuł, jest dostępne zarówno w Cyberpunku 2077, jak i osobno na urządzenia mobilne. Trzeba tylko pamiętać, że nasze wyniki są osobne dla obu wersji.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!