GTA 6 – kobieca bohaterka, powrót do Vice City i inne nowości

Najnowsze informacje wskazują na to, że jedną z grywalnych postaci w GTA 6 będzie kobieta. Fabuła ma być częściowo inspirowana historią Bonnie i Clyde’a. Mapa, mimo iż nie największa, będzie przepełniona aktywnościami na większą skalę niż w poprzednich częściach serii.

28 lipca 2022
Na skróty
  • Akcja GTA 6 będzie rozgrywać się w Vice City.
  • Jedną z dwóch grywalnych postaci będzie kobieta.
  • Mapa w produkcji zostanie wypełniona aktywnościami i wewnętrznymi lokacjami, mimo, że nie jest największa.

Według najnowszych informacji, w GTA 6 jedną z dwóch grywalnych postaci ma być kobieta pochodzenia latynoskiego. Akcja gry, zgodnie z przypuszczeniami, będzie rozgrywać się w odpowiedniku Miami, czyli znanym nam Vice City oraz jego okolicach. Historia tej części popularnej serii częściowo oprze się na parze sławnych rabusiów, którymi są Bonnie i Clyde. Oprócz tego o fabule nie wiemy nic więcej.

Ujawnione nowości sugerują również, że GTA 6 miało mieć mapę większą niż jakiekolwiek wcześniejsze części serii i obejmować duże obszary Ameryki Północnej i Południowej. Kierownictwo jednak zdecydowało się na zmniejszenie finałowej lokacji do jednego bardziej szczegółowego miasta i tak jak gracze zakładali, ostatecznie padło na słoneczne i żywe Vice City.

Źródło: Unsplash

GTA 6 z ogromną zawartością

Rockstar planuje już regularne aktualizacje do kolejnej części GTA, z nowymi misjami, miejscami czy nawet całymi miastami. Mimo że mapa nie będzie tak ogromna, jak zakładano, twórcy chcą wprowadzić do gry więcej wewnętrznych lokacji i przepełnić Vice City treściami, aktywnościami oraz ciekawymi postaciami. Prawdopodobnie ich liczba przebije poprzednie części.

Data premiery niestety nadal nie jest znana. Firma informuje, że prace nad GTA 6 postępują wolnej, niż początkowo zakładano. Powodem tego, oprócz pandemii, są wewnętrzne zmiany w studio mające na celu poprawę kultury i warunków pracy. Według informacji deweloperów, premiera jest możliwa najwcześniej za dwa lata, czyli w 2024 roku. Jednak może się ona przesunąć.

Ustrzel grową okazję

Patryk Balcerak

UWaga! Gorące informacje!