Codzienna dawka planszówkowych nowin!

Wracaj do nas regularnie i bądź na bieżąco!

Trwa kampania wydania Colossal gry Cat in the Box. Zebrano już ponad pół miliona

2 września 2023,
16:11
Łukasz Małek
Cat in the Box

Trwa kampania mająca na celu zgromadzenie środków na stworzenie gry Colossal Cat in the Box. O ufundowanie walczyć już nie musi, ponieważ próg minimalny został osiągnięty niemal natychmiast. Nie jest to wielkim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, ile wynosił. Mimo to twórcy z Bezier Games mogą się pochwalić niemałym osiągnięciem. Na moment pisania newsa grę wsparło prawie 2000 osób, z kolei na liczniku zbiórki widnieje już ponad pół miliona złotych.

Cat in the Box w wersji Colossal to jeszcze większa dawka tego, co już znamy

Autorem japońskiej gry Cat in the Box (2020) jest Muneyuki Yokouchi. Do gry zasiąść może od 3 do 4 graczy, z kolei pełna rozgrywka może potrwać nawet do 45 minut. Według prestiżowego portalu BGG, ciężkość i poziom komplikacji zasad nie jest zbyt wysoki. Mechanika polega na braniu lew (kart zdobytych jednorazowo w czasie gry). Warto zaznaczyć, że Cat in the Box to gra bez prądu niezależna językowo.

Źródło: Bezier Games

Wersja Colossal Cat in the Box to absolutne ultimatum sztuczek na poziomie większym niż dotychczas, a wszystko to nadal z kotami w tle. W pudełku wszystko zostało powiększone o 400%. Ponadto najnowsze wydanie, którego kampania trwa to także dwa zupełnie nowe dodatki: String Theory oraz The Doppler Effect.

Źródło: Bezier Games

Podczas kampanii gracze mogą wybrać jeden z dostępnych progów:

  • Colossal Cat in the Box – 59$
  • Colossal Cat in the Box oraz pluszowa maskotka – 79$
  • Colossal Cat in the Box oraz kolosalna pluszowa maskotka – 99$

Gra Cat in the Box to sztuka balansowania i utrzymania równowagi pomiędzy wygrywaniem lew zgodnie ze swoją stawką, a unikaniem tworzenia paradoksów, wymuszania zakończenia rundy oraz ponoszenia kar.

Rozgrywka opiera się na słynnej teorii kota Schrödingera, w której zwierzak umieszczany jest w pudełku z niebezpieczną substancją. Dopóki pudełko jest zamknięte, nie wiadomo, czy kot jeszcze żyje, czy z kolei jego tajemnicza i nieobliczalna natura przegrała z miksturą. Według teorii kwantowej kot jest zatem zarówno żywy, jak i martwy. Naturalnie dopóki nie otworzymy pudełka i nie określimy faktycznego stanu rzeczy.

Ciebie też fascynują planszówki? Zaobserwuj nasz portal na Facebooku i twórz razem z nami wyjątkową społeczność!

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze