Obudowa Deepcool MATREXX 40 3FS – mała, dobrze wentylowana i w niskiej cenie

24 marca 2021,
14:36
Franciszek Ciechowski

Deepcool, producent sprzętu komputerowego z siedzibą w Pekinie i fabrykami w Shen Zhen, wprowadził do swojej oferty nową, kompaktową obudowę MATREXX 40 3FS, która pomimo małych rozmiarów i niskiej ceny ma oferować świetną wentylację użytkowanych podzespołów.

Obudowa Deepcool MARTEXX 40 3FS na biurku
Na skróty
  • Inżynierowie Deepcoola w tym modelu zdecydowali się na zastosowanie panelu bocznego wykonanego z przyciemnianego szkła hartowanego.
  • Rozmiary obudowy pozwalają na montaż płyt głównych w standardzie micro-ATX.
  • Producent wycenił swój nowy produkt na ok. 200 zł.

Deepcool MATREXX 40 3FS to obudowa, która ma skraść serca osób budujących małe PC. Za niewielkie pieniądze otrzymamy solidną i dobrze wentylowaną konstrukcję, bo wyposażoną w trzy wentylatory LED i front typu mesh.

Najnowszy produkt chińskiego producenta ma oferować maksimum możliwości w niewielkiej formie i cenie. Projektanci skupili się tu na optymalnej wentylacji i funkcjonalnej przestrzeni. Front to panel typu mesh, przez który do wnętrza tłoczą powietrze dwa fabryczne wentylatory z podświetleniem LED. Z tyłu znajduje się trzeci, usuwający je na zewnątrz i również mający trójkolorową iluminację.

Rendery obudowy Deepcool MARTEXX 40 3FS

Mała obudowa Deepcool MATREXX 40 3FS z panelem ze szkła hartowanego

Przez wypełniające boczną ściankę okno z hartowanego szkła można podziwiać efekty świetlne i pozostałe podzespoły. A miejsca jest dość także na high-endowe komponenty. Deepcool MATREXX 40 3FS pozwala na montaż kart graficznych o długości do 320 mm. Fani aktywnych coolerów CPU mają do dyspozycji 165 mm przestrzeni. Można też pokusić się o chłodzenie AiO. Wewnątrz jest miejsce na trzy chłodnice. Dwie z nich mogą mieć do 280 mm długości. Alternatywnie do trzech fabrycznych śmigieł można dołożyć kolejne trzy.

Nowa obudowa Deepcoola rozebrana na części

Obudowa Deepcool MATREXX 40 3FS ma miejsce na cztery dyski: dwa 2,5” i dwa 3,5”. Osoby, które postawią na nośniki w formacie M.2, mogą z kolei zdemontować klatkę przeznaczoną dla tradycyjnych nośników. Na karty PCI-Express przewidziano cztery sloty. Na górnej ściance znalazł się panel I/O, który obejmuje dwa porty USB (3.0 i 2.0) oraz złącze audio. Całość wykonano ze stali SPCC, hartowanego szkła i tworzyw sztucznych.

Obudowa Deepcool MATREXX 40 3FS została wyceniona na około 200 zł. Do sklepów powinna trafić w ciągu kilku najbliższych dni.

Źródło: informacja prasowa