fbpx

Przygodowy horror akcji The Chant z omówieniem rozgrywki

13 października 2022,
01:26
Kaja Piaścik

Studio Brass Token powoli przygotowuje się na nadchodzącą premierę okultystycznego horroru The Chant. Tym razem twórcy udostępnili omówienie rozgrywki, w którym dyrektor kreatywny przedstawił informacje dotyczące systemu walki, statystyk czy miejsca akcji.

Jess, główna bohaterka horroru The Chant
Na skróty
  • Przygodowy horror akcji The Chant otrzymał zwiastun z omówieniem rozgrywki.
  • Tytuł od Brass Token ma mieć premierę 3 listopada.
  • Produkcja będzie dostępna na PC oraz PlayStation 5 i Xbox Series X/S

Psychodeliczny horror akcji The Chant od studia Brass Token zbliża się wielkimi krokami. Tytuł co prawda nie trafi do sprzedaży na Halloween, jak wiele innych produkcji z tego gatunku, ale pojawić ma się wkrótce potem – już 3 listopada. Materiały promocyjne, w tym zwiastun fabularny i ten towarzyszący ogłoszeniu daty premiery, były udostępniane regularnie przez całe lato. Teraz, w ramach przygotowań do rynkowego debiutu, twórcy zaprezentowali trailer z omówieniem rozgrywki The Chant.

Dyrektor kreatywny gry w czterominutowym opowiada wideo nieco więcej o kwestiach, o których słyszeliśmy już wcześniej, czyli systemie walki oraz statystykach. Nareszcie możemy też dokładniej przyjrzeć się przestrzeni w świecie gry oraz potworom, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć.

Trailer z omówieniem gameplayu The Chant – co nasz czeka na Glory Island?

W produkcji wcielimy się w Jess, która po przeżytej traumie szuka ukojenia w odciętej od reszty świata duchowej społeczności. Wkrótce potem po odludnej wyspie służącej jako centrum new age’owego ruchu rozprzestrzenia się psychodeliczny, pasożytniczy wymiar zwany The Gloom. Bohaterka musi zmierzyć się z koszmarnymi stworzeniami zrodzonymi z mroku i odkryć mroczne sekrety Glory Island.

Wyspa, na której dziać się będzie akcja tytułu, ma oferować graczom szeroką, różnorodną przestrzeń z systemem połączeń. Eksploracja będzie obejmowała też poszczególne środowiska pochłonięte przez wymiar koszmarów – te zapowiadają się interesująco przynajmniej pod względem wizualnym.

Oprócz tego twórcy przedstawili pokrótce mechanikę statystyk – ducha, ciała i umysłu. Na równowagę między tymi trzema aspektami wpływać będą opcje dialogowe, medytacja i znajdowane na wyspie zasoby. Wartości wskaźników mają ostatecznie decydować o tym, jak kończy się fabuła gry.

Jak wygląda z kolei system walki w The Chant? W tej kwestii nie poznaliśmy niestety wielu szczegółów ponad to, co było wiadome już wcześniej. Jess nie jest wielką wojowniczką, ale w starciach ma do swojej dyspozycji stwarzane przez siebie duchowe bronie i przedmioty, a także wyjątkowe, ponadnaturalne umiejętności. Materiał z omówieniem pokazuje jednak nieco szerzej, jak sprawdzają się one w praktyce. Wygląda na to, że w grze istotne będzie sprawne łączenie dostępnych metod walki i znalezienie sposobu na konkretny typ przeciwnika.