fbpx

Fallout 4 otrzymał next-genową aktualizację. Na starcie problemy mieli posiadacze PS Plus

26 kwietnia 2024,
14:15
Kaja Piaścik
Pikselowy Vault Boy w Falloucie 4

Długo wyczekiwana next-genowa aktualizacja do Fallouta 4 jest już dostępna. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią darmowy update na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S obejmuje tryby jakości i wydajności, poprawki błędów i ulepszoną stabilność. Na graczy czekają też nowe przedmioty oraz trochę zmian w Creation Kit.

Aktualizację dostały też wersje na poprzednią generację konsol oraz na PC. Komputerowa edycja uwzględnia wsparcie dla ekranów panoramicznych i ultraszerokich. Gra jest teraz dostępna także w Epic Games Store, a wkrótce ma wejść również na GoG.

Pełną listę zmian wprowadzonych w patchu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej.

Aktualizacja na obecną generację do Fallouta 4 z opłatą na PS Plus

Debiut aktualizacji nie odbył się jednak bez potknięć. Jak przekazał portal IGN, podczas gdy posiadacze Fallouta 4 na PS5 oraz za pośrednictwem subskrypcji Xbox Game Pass bez problemu otrzymali update, gracze z dostępem przez PlayStation Plus edycję na PS5 widzieli jedynie dostępną za opłatą.

Na oficjalnym serwerze Bethesda Softworks na Discordzie oraz na portalu X pojawiła się jednak informacja, że twórcy pracują nad rozwiązaniem problemu.

Płynąc na fali ogromnej popularności po niedawnej premierze serialu Fallout od Amazona, Fallout 4 zanotował wzrost sprzedaży na poziomie 7500% i był najlepiej sprzedającą się grą na rynku europejskim.