Fallout 4 był najlepiej sprzedającą się grą w zeszłym tygodniu na rynku europejskim

19 kwietnia 2024,
13:00
Arek Grabowski
Krypta 111 w Falloucie 4

Gry Fallout przyciągnęły ogrom graczy po premierze serialu Amazona. Przygotowaliśmy również jego recenzję, która podkreśla mocne strony, na które widzowie zwracają uwagę. Serwis GamesIndustry.biz opublikował wyniki sprzedażowe Fallout 4. Gra była najlepiej sprzedającym się tytułem w tamtym tygodniu na rynku europejskim. Oznacza to wzrost sprzedaży o około 7500%.

Warto zauważyć, że takie wyniki udało się odnotować mimo obecności tytułu w Game Passie oraz PlayStation Plus Extra i Premium. Niebawem Fallout 4 otrzyma aktualizację next-gen na konsole Xbox Series X/S oraz PlayStation 5. Najpewniej to również przyciągnie nieco graczy.

Fallout 4 wyprzedził takie tytuły jak Helldivers 2 lub Call of Duty: Modern Warfare 3

Gra osiągnęła świetne wyniki sprzedażowe i ogromną popularność ze względu na premierę serialu. Poniżej przedstawiamy zestawienie najlepiej sprzedających się tytułów z tamtego tygodnia – oczywiście dla rynku europejskiego:

  1. Fallout 4
  2. Helldivers 2
  3. EA Sports FC 24
  4. Grand Theft Auto 5
  5. Call of Duty: Modern Warfare 3
  6. Red Dead Redemption 2
  7. Hogwarts Legacy
  8. Fallout 76
  9. Fallout: New Vegas
  10. Fallout 3

Najpewniej przez jakiś czas podobne wyniki się utrzymają. Nie będzie to jednak długotrwałe. Mimo wszystko Bethesda odnotowała ogromny sukces dzięki pomocy Amazona.