Stalker 2: Heart of Chernobyl przełożony o ponad pół roku

Powtórka z rozrywki. Stalker 2: Heart of Chernobyl został przełożony wzorem Cyberpunka 2077 z powodu konieczności dopracowania gry.

13 stycznia 2022
Na skróty
  • Premiera Stalkera 2: Heart of Chernobyl została przełożona na 8 grudnia 2022.
  • Gracze obawiają się, że Stalkera spotka ten sam los, co Cyberpunka 2077, i zostanie wypuszczony niedokończony.
  • Bardzo możliwe jest dalsze opóźnienie wydania gry.

Porównanie do polskiej produkcji jest bardzo trafne. Te komentarze niebędące po rosyjsku (a jest ich masa) głównie wyrażają obawę, że Stalker 2 podzieli los niedokończonego Cyberpunka. Bardziej pesymistyczne głosy jednomyślnie twierdzą, że możliwe jest przełożenie premiery o kolejne miesiące. Producenci, GSC Game World, bronią się typowym „gra wymaga dopracowania, nie chcemy wam dać niedokończonego produktu” i bardzo przepraszają graczy, że produkcja jednak nie wyjdzie 28 kwietnia.

Wiadomość o opóźnieniu premiery Stalkera 2.

Trudno dokładnie stwierdzić, czym może być spowodowane opóźnienie. Złośliwcy wskazują implementację NFT do gry jako przyczynę, jednak bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że projekt trochę przerósł twórców. Jakby nie patrzeć, Stalker 2 ma być olbrzymi, więc trudno się dziwić, że twórcy potrzebują trochę więcej czasu.

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer 3 razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry które zawierają nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego „World War Z” Max’a Brooks’a to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!