Kojima niezaangażowany w Metal Gear Solid 3 Remake. Jest potwierdzenie Konami

31 maja 2023,
08:00
Kaja Piaścik
Snake w trailerze Metal Gear Solid Delta: Snake Eater

Fani marki raczej nie będą zaskoczeni tą informacją, ale Konami potwierdziło, że Hideo Kojima nie jest zaangażowany w prace nad Metal Gear Solid 3 Remake.

Tytuł został oficjalnie ogłoszony w trakcie minionego PlayStation Showcase, a od tamtej pory portal IGN zdążył przeprowadzić rozmowę z wydawcą serii. Przedstawiciel Konami potwierdził, że twórca serii Metal Gear Solid nie bierze udziału w projekcie, podobnie jak Yoji Shinkawa. Artysta i projektant postaci odpowiadał za stronę wizualną oryginału i jest aktualnie częścią Kojima Productions.

Nie są zaangażowani. Jednak zespół deweloperów będzie ciężko pracował nad stworzeniem tego remake’u, a także portów (dla Metal Gear Solid: Master Collection), aby mogło się nimi cieszyć na wielu platformach jeszcze więcej graczy na całym świecie.

rzecznik Konami dla IGN

Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 wyjdzie jesienią 2023 roku i obejmie gry: Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Metal Gear Solid 3: Snake Eater oraz dwie części Metal Gear.

Kto zajmuje się Metal Gear Solid Delta: Snake Eater?

Jak można się było spodziewać, Hideo Kojima nie będzie w żadnej mierze odpowiadał za nadchodzący remake, dlatego IGN nie omieszkało też dopytać Konami o deweloperów projektu. Według wydawcy tytuł przygotowują twórcy zaangażowani w poprzednie gry z serii Metal Gear. Wspiera ich też znane z portów studio Virtuos, które także ma doświadczenie w produkcji pozycji z franczyzy.