The Chronicles of Aeres – przewodnik do kampanii D&D na Kickstarterze

Rozpoczęcie swojej przygody z klasycznymi kampaniami RPG może wydawać się na początku trudne. W takim wypadku przychodzą nam z pomocą liczne przewodniki, oferujące wskazówki i porady. Jednym z nich będzie znajdujący się jeszcze w przygotowaniu The Chronicles of Aeres.

9 stycznia 2021
Na skróty
  • Na Kickstarterze trwa zbiórka na przewodnik do kampanii D&D The Chronicles of Aeres.
  • Będzie on oferował informacje na temat świata, w którym możemy przeżywać kolejne przygody.
  • W środku znajdziemy szczegóły dotyczące różnych ras, kultur oraz elementów świata fantasy.

The Chronicles of Aeres pomyślany został jako przewodnik do kampanii Dungeons & Dragons, w której gracze mogą wcielać się w różne postacie. W tym świecie pełnym magii i przygód czyhających na każdym kroku spotkamy liczne fantastyczne istoty i będziemy mogli zostać bohaterami i panami własnego losu.

Przewodnik może stać się zbiorem konkretnych wskazówek lub punktem wyjścia do samodzielnie wymyślonych kampanii – wszystko zależy od tego, jak podejdą do tematu gracze oraz mistrz gry. Ważne jest jednak to, że projekt powstał z pasji osób zafascynowanych fantastyką oraz D&D, chcących podzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi. Musimy być więc gotowi na nostalgiczne podejście i inspiracje klasycznymi RPG-ami z XX wieku.

Zawartość The Chronicles of Aeres

Przygotowany projekt robi wrażenie swoją skalą. Książkowe wydanie składać się będzie z ponad 160 stron. W przewodniku znajdziemy m.in.:

  • kolorowe ilustracje wykonane przez ponad 15 artystów;
  • 18 zróżnicowanych ras i kultur, na jakie możemy się natknąć;
  • 3 zupełnie nowe klasy postaci dla wyboru: Witch, Dreamcaller oraz Alchemist;
  • rozbudowany panteon bogów i mitologię;
  • szczegółowe informacje na temat świata gry i zamieszkujących go istot;
  • przykładowe scenariusze kampanii, które mają pomóc zanurzyć się w świecie gry.

Postępy nad projektem

Do ukończenia The Chronicles of Aeres niezbędne jest zebranie przez jego twórców wystarczających funduszy. W tym celu projekt wylądował na Kickstarterze, gdzie możemy dokładniej zapoznać się z jego szczegółami. Zbiórka pieniędzy potrwa do 1 lutego.

Zebrane środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na wydrukowanie kopii przewodnika i zadbanie o jak najlepsze wykonanie całości. Wpłacenie określonej kwoty na projekt może zagwarantować pojawienie się naszego imienia w książce, otrzymanie jej tradycyjnej lub cyfrowej wersji lub bonusy w postaci plakatu lub mapy świata.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!