Tegoroczny PortalCon odbędzie się online

Przeciągająca się kwarantanna i kolejne lockdowny nie oznaczają, że musimy rezygnować z udziału w wydarzeniach kulturalnych. Mimo trudnej sytuacji ich organizatorzy robią wszystko, żeby wciąż się odbywały, nawet jeśli oznacza to przeniesienie się do świata internetu. Tak też stanie się z nadchodzącą 13. edycją PortalConu.

13 stycznia 2021
Na skróty
  • 23 i 24 stycznia 2021 roku odbędzie się konwent PortalCon, organizowany przez Portal Games.
  • Wydarzenie będzie miało formę online.
  • Za bilet zapłacimy 10 zł.

PortalCon to konwent organizowany od kilkunastu lat przez Portal Games, polskiego wydawcę gier planszowych nastawionych na opowiadanie historii. W tym roku jego data została tradycyjnie ustalona na styczeń (23 i 24), jednak z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie odbędzie się w formie online. Mimo to organizatorzy przygotowali liczne panele, do których możemy dołączyć bez wychodzenia z domu.

Udział w części wydarzenia jest bezpłatny, ale jeśli chcemy mieć dostęp do dodatkowych treści, musimy zakupić bilet na konwent. Nie jest on specjalnie drogi, bo kosztuje zaledwie 10 zł. Można kupić go na oficjalnej stronie PortalConu.

Poniżej prezentujemy harmonogram wydarzenia na 23 stycznia. Na liście atrakcji znajdziemy relacje z growych rozgrywek i konkursy, ogłoszone zostaną także plany wydawnicze Portal Games na najbliższy czas. Kilka z paneli odbędzie się w języku angielskim. Harmonogram na drugi dzień imprezy udostępniony zostanie dopiero 24 stycznia o 9:00 rano

Harmonogram PortalCon 13
źródło: Portalcon.pl

Czy wiemy już coś na temat przyszłych planów wydawniczych Portal Games?

Czekając na PortalCon, możemy przyjrzeć się dostępnej już w przedsprzedaży grze Wiedeński Łącznik, która będzie miała swoją premierę w maju 2021. Akcja tytułu toczy się w Europie w czasie Zimnej wojny, a gracze wcielają się w agentów CIA udających się na tajne misje. Przeznaczona dla maksymalnie 5 osób gra opiera się na kooperacji, a jej mechanika czerpie z Detektywa: Kryminalnej Gry Planszowej, również wydanej przez Portal Games.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!