Tajemniczy filmik od Tripwire Interactive

Na kanale studia TripWire Interactive w serwisie YouTube pojawiła się tajemnicza wiadomość. Bardzo prawdopodobne, że odnosi się ona do najnowszej produkcji studia, gry Maneater. Możemy dzięki niej spodziewać się istotnych zmian w grze o krwiożerczym rekinie.

4 marca 2021
Na skróty
  • Studio TripWire Interactive na swoim kanale w serwisie YouTube umieściło tajemniczy filmik.
  • Stylistyka i narracja filmu sugeruje, że odnosi się ona do najnowszej produkcji studia – gry Maneater.
  • Prawdopodobnie gracze mogą spodziewać się niedługo wprowadzenia trybu multiplayer.

Studio TripWire Interactive opublikowało dzisiaj dosyć tajemniczy filmik w serwisie YouTube. Całość trwa zaledwie 22 sekundy i – biorąc pod uwagę tło oraz padające w filmie słowa – możemy oczekiwać dużej aktualizacji do gry Maneater.

Hi. My name is Trip Westheaven. Recently, I produced the television nature series, Maneater. In case you’re wondering, the network „powers that be” cancelled our program due to „explicit depictions of actual death”. So now, I’m broadcasting online. FREE from the meddling censorious busybodies.

Co twórcy ze studia Tripwire Interactive chcą nam przekazać?

Biorąc pod uwagę kilka słów pojawiających się w wiadomości, możemy się spodziewać istotnych zmian w grze. Przede wszystkim zwraca uwagę zdanie: So now, I’m broadcasting online” i wyszczególnione słowo FREE. Z dużą pewnością możemy sądzić, że gra doczeka się trybu multiplayer nieobecnego w premierowym wydaniu.

Ponieważ gra opiera się na wspinaniu się na szczyt łańcucha pokarmowego sterowanym przez gracza rekinem, a tym samym odblokowywaniem nowych jego cech, spodziewałbym się asymetrycznej rozgrywki na wzór gier Evolve czy Dead by Daylight. Zakładam, że w trybie PVP jeden gracz wcieli się w tytułowego rekina ludojada, a pozostali gracze w meczu będą starali się go upolować i/lub po prostu przeżyć jego ataki.

Materiał promocyjny gry Maneater

Eyszczególnione słowo FREE pozwala natomiast sądzić, że zaktualizowana gra pojawi się w modelu dystrybucji Free to Play z mikropłatnościami. Byłoby to również sensowne posunięcie, ponieważ gra wydana pierwotnie w maju 2020 roku zdobyła raczej mało przychylne recenzje i przeszła praktycznie bez echa. Dotychczasowy brak trybu multiplayer również dziwi, ponieważ do tej pory portfolio firmy obejmowało głównie gry wieloosobowe silnie skupione na działaniu w zgranej drużynie. Spod skrzydeł studia wyszły takie serie, jak Red Orchestra, Rising Storm czy Killing Floor. Brak doświadczenia deweloperów w tworzeniu gier dla pojedynczego gracza również może tłumaczyć słaby odbiór produkcji.

Maneater – z czym to się je?

W podstawowej wersji gry Maneater, silnie inspirowanej serią filmów Szczęki, wcielamy się w młodego rekina z gatunku Żarłaczy Tępogłowych szukającego zemsty na łowcach rekinów, którzy zabili matkę protagonisty, a jego samego trwale oszpecili. Rozgrywka obejmuje otwarty świat (a właściwie wody) rejonu Port Clovis, gdzie gracz musi piąć się w górę łańcucha pokarmowego, między innymi polując na słabsze morskie organizmy, odpierając ataki innych drapieżników czy wykonując zadania główne i poboczne. W ten sposób, rosnąc w siłę, kierowana przez gracza ryba z czasem zdobywa nowe umiejętności, pozwalające mu siać jeszcze większy terror na wodzie i pod nią, by w końcu zemścić się na znienawidzonych łowcach rekinów.

Artwork z gry Maneater - rekin ścigający ludzi

Dodatkowo fabuła prezentowana jest równocześnie z perspektywy tajemniczego Narratora (który jak już dowiedzieliśmy się z filmiku, nazywa się Trip Westheaven), prowadzącego reality-show Maneaters vs. Sharkhunters o starciach morskich drapieżników z ludźmi na nie polującymi. Gra działa na silniku Unreal Engine 4 i ukazała się na platformy PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Zapowiedziany jest również port na konsolę Nintendo Switch.

Ustrzel grową okazję

Maciej Żbik

Miłośnik retro zafascynowany technologią starszą niż on sam. Kolekcjonuje konsole do gier oraz gry, o każdej z osobna stara się umieć powiedzieć to i owo. Jego ulubioną rozrywką jest zgłębianie wiedzy na interesujące go tematy, potrafi przesiadywać godzinami na dedykowanych portalach Wiki. Z gier lubi wszystkie gatunki poza sportowymi i strategicznymi. Król parkietu w „Just Dance”.
UWaga! Gorące informacje!