fbpx

Valheim w aktualizacji Ashlands otrzyma nowego przeciwnika oraz „stylowe” hełmy

Valheim od studia Iron Gate otrzyma niebawem dużą aktualizację pod tytułem Ashlands. Wprowadza ona przede wszystkim nowy biom, o czym już wcześniej wspominaliśmy. Teraz dowiedzieliśmy się, że aktualizacja doda również zupełnie nowego przeciwnika do pokonania, usprawnienie hełmów, a także ustawienia związane z poziomem trudności. Ashlands można traktować jako spore rozszerzenie, ponieważ nawiedzony wulkaniczny teren będzie ogromny i bogaty w zawartość, a to tylko część nowości, jakie wprowadzą twórcy.

BoneMaw Serpent w Valheim, ustawienia poziomu trudności i „stylowe” hełmy

Wśród nowości pojawi się przede wszystkim przeciwnik nazwany BoneMaw Serpent. Potwór wygląda jak ogromny wodny wąż z czułkami, które świecą. Prezentuje się ciekawie oraz twórcy zapowiadają, że nie będzie on łatwy do pokonania. Zwykle spotkamy go w okolicy wody, by dostanie się z jednego brzegu na drugi było trudniejsze.

Twórcy testują również tryb łatwy i trudny, a ten, który obecnie jest w grze, miałby zostać standardowym. Iron Gate chce wprowadzić możliwość dowolnego modyfikowania poziomu trudności przez graczy.

Kolejną nowością w nadchodzącej aktualizacji Ashlands są także „stylowe” hełmy. Twórcy zamierzają wprowadzić funkcję, dzięki której włosy bohatera będą widoczne pomimo założonego nakrycia głowy. Wygląda to bardziej realistycznie i po prostu lepiej. To mała zmiana, jednak gracze rzeczywiście są z niej zadowoleni.