Valheim otrzymał aktualizację Ashlands, która wprowadza ogrom nowej zawartości

15 maja 2024,
10:05
Arek Grabowski
Dwóch bohaterów Valheim ukrywa się przed latającym gryfem

O aktualizacji Ashlands do Valheim słyszymy już od ponad roku. Pewne wzmianki miały miejsce już w lutym 2023 roku. Twórcy nareszcie wydali dodatek i jest on dostępny dla każdego. Z tej okazji opublikowano również dedykowany animowany zwiastun.

Ashlands jest dodatkiem fabularnym i to właśnie podkreślono w powyższym zwiastunie. Aktualizacja przynosi ogrom nowej zwartości – w tym także nowy tytułowy biom Ashlands. Gracze otrzymali ponad 30 nowych broni, bomby, amunicję, pancerze, przeciwników oraz kolejne konstrukcje. Pełny spis zawartości można znaleźć na stronie internetowej twórców.

Ashlands to nie tylko nowa zawartość w Valheim

Nowa aktualizacja wprowadza także bardzo dużo poprawek i ulepszeń do gry. Bardzo ważną zmianą jest na przykład ujednolicenie tekstu oraz czcionek w całej produkcji. Gra otrzymała także zmiany techniczne, które sprawią, że będzie działać jeszcze lepiej. Dotyczy to wersji na Xbox One – teraz konsola znacznie sprawniej poradzi sobie z Valheim.

Ashlands wprowadza sporo nowych przedmiotów, konstrukcji i przeciwników. Jest to dość standardowe dla aktualizacji gier survivalowych. Nowy biom jednak sprawia, że rozgrywka zyskuje coś na wzór endgame. Jest to kolejne spore wyzwanie nawet dla doświadczonych graczy.