Valheim otrzymał nową aktualizację. Update wprowadza ważną funkcję dla serwerów dedykowanych

19 września 2023,
11:03
Kaja Piaścik
Postać stojąca naprzeciw trolla w grze Valheim

Studio Iron Gate przygotowało dla graczy pierwszą od czasu czerwcowej Hildir’s Request aktualizację do wikińskiej survivalówki Valheim. Patch 0.217.19 jest już dostępny w ramach testów publicznych, a oprócz poprawek błędów uwzględnia sporo dodatkowych zmian. Wśród nich znalazła się funkcja umożliwiająca używanie modyfikatorów światów na serwerach dedykowanych.

Co zawiera aktualizacja 0.217.19?

Wprowadzona na liczne prośby graczy opcja ustawienia modyfikatorów świata na serwerach dedykowanych to według twórców jeden z bardziej znaczących elementów aktualizacji. Modyfikatory i ustawienia wstępne można teraz zmieniać za pomocą parametrów w pliku bat lub za pomocą konsoli jako administrator.

W patchu m.in. zmniejszono też o 50% punkty życia mini-bossów z Hildir’s Request czy ulepszono proces budowania. Został również dodany nowy element konstrukcyjny, czyli niebieski ruszt stojący.

Szczegółową listę zmian można znaleźć we wpisie poświęconym aktualizacji na Steamie.

Warto pamiętać, że Valheim wciąż znajduje się we wczesnym dostępie, a najnowszy patch, zanim trafi do podstawowej wersji gry, działa w ramach mniej stabilnej gałęzi Public Test.