Valheim z nową aktualizacją. Co dodaje do gry Hildir’s Request?

16 czerwca 2023,
19:00
Dorota Żak
Grafika promocyjna aktualizacji Hildir's Request do Valheim

Wciąż rozwijany Valheim doczekał się kolejnej paczki nowej zawartości. Znajdujący się we wczesnym dostępie tytuł cały czas jest ulepszany przez studio Iron Gate, aby gracze nadal znajdowali w nim coś dla siebie. Dzisiaj do gry trafił dzisiaj Patch 0.217.4 – Hildir’s Request.

Co nowego w Valheim?

W aktualizacji poznamy przede wszystkim tytułową Hildir, siostrę Haldora, która również zajmuje się handlem. Jej towar jednak gdzieś zaginął, dlatego przyda jej się pomoc. Oprócz kolejnego NPC-a w Valheim pojawią się także: nowe lokacje, mini-bossowie, modyfikatory świata, dwa rozszerzenia craftingu, nowe fryzury i brody oraz przedmioty, takie jak m.in. stroje, materiały czy meble. Nie zabraknie także kilku dodatkowych utworów muzycznych.

Graczy szczególnie ucieszą rozbudowane opcje zmiany poziomu trudności, które pozwolą dopasować rozgrywkę do naszych potrzeb. Wśród nich znajdą się odpowiednie ustawienia dla osób wolących casualową zabawę, ale także dla tych chcących sprawdzić się w trybie hardkorowym. Innym urozmaiceniem staje się możliwość zobaczenia włosów i brody naszej postaci po włożeniu hełmu. Poza tym gra otrzymała garść ulepszeń graficznych, naprawiono także część błędów. Pełną listę zmian i nowości znajdziemy w opisie na stronie Valheim.

Póki co update Hildir’s Request jest dostępny w ramach tzw. Public Test. Zanim twórcy dodadzą go do podstawowej wersji gry, chcą sprawdzić czy po drodze nie trafiły się jakieś błędy i odpowiednio zbalansować rozgrywkę. W wiadomości o aktualizacji wytłumaczyli także, jak ją włączyć. Na Steamie wymaga to wejścia we właściwości Valheim w naszej bibliotece, wybrania opcji „Beta” i wpisanie kodu „yesimadebackups”. Twórcy ostrzegli jednak, że ta wersja gry jest mniej stabilna i zalecili zrobienie kopii swoich save’ów.