Valheim z zapowiedzią nowego biomu i zawartości. Iron Gate opowiada o krainie Ashlands

16 stycznia 2023,
21:06
Dorota Żak

Jeżeli po premierze Mistlands nadal czujecie niedosyt zawartości w Valheim, studio Iron Gate ma dla was dobre wieści. Twórcy podzielili się swoimi planami na najbliższy czas, a te pełne są nowych elementów i kolejnego zróżnicowanego biomu.

Postaci z Valheim

Mimo długiego czasu od debiutu i dalszego przebywania we wczesnym dostępie, inspirowany mitologią nordycką survival nadal cieszy się dużą popularnością, a jego twórcy wciąż dbają o graczy oraz jego udoskonalanie. 6 grudnia do Valheim trafiła olbrzymia aktualizacja o nazwie Mistlands wprowadzająca do gry zupełnie nowy biom oraz dodatkową zawartość, pozwalającą na jeszcze większe zróżnicowanie rozgrywki. Studio Iron Gate nie powiedziało jednak wtedy ostatniego słowa. Valheim nadal jest mocno rozwijany, a jego twórcy podzielili się dzisiaj planami na dalsze miesiące. Jedną z rzeczy, jakich możemy się w przyszłości spodziewać, jest kolejny biom.

Valheim i wyprawa do krainy umarłych

W grze przyjdzie nam zwiedzić następną dużą krainę nazwaną Ashlands, która ma różnić się od tego, co do tej pory zobaczyliśmy w Valheim. Patrząc na udostępnione już grafiki koncepcyjne, łatwo domyślimy się, że będzie to swego rodzaju kraina umarłych. Zmieni się również podejście Iron Gate do dzielenia się z graczami swoimi postępami: tym razem mamy zobaczyć o wiele więcej materiałów z procesu twórczego niż w przypadku wcześniejszego Mistlands. Ashlands nadal jest jednak na etapie przygotowania, więc póki co nie znamy jeszcze dokładnego kierunku, jaki obiorą deweloperzy.

Zanim jednak nowy biom trafi do gry – brak tutaj konkretnych dat i terminów – pojawią się w niej inne elementy. Mowa tutaj choćby o kolejnych strojach dla postaci, innych możliwościach ustawień poziomu trudności czy wprowadzeniu cross-playa obejmującego konsolę Xbox. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem tzw. Hildir’s Quest, który obejmie wymienione już wcześniej nowe stroje, a także fryzury dla naszych bohaterów oraz Hildir w postaci NPC-a.

Iron Gate planuje także dodać do Valheim udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, aby ułatwić im rozgrywkę, co więcej, zachęca do kontaktu w tej sprawie, aby wziąć pod uwagę różne głosy i lepiej dostosować opcje gry.