fbpx

Nowe szczegóły Horizon Call of the Mountain – droga przygoda na drogich VR

15 listopada 2022,
22:25
Maksymilian Matuszak

Wiemy już wszystko o nadchodzącym spin-offie serii Horizon o podtytule Call of the Mountain. Wraz ze zwiastunem zostaliśmy poinformowani o premierze i cenie produkcji.

Aloy i ruiny
Na skróty
  • Horizon Call of the Mountain ukaże się 22 lutego 2023 roku.
  • Za nadchodzącą produkcję VR zapłacimy 299 zł.
  • Historia produkcji opowie o trudnym zadaniu wojownika Ryasa.

Seria Horizon stworzona przez Guerrilla Games cieszy się niemałą popularnością. Jej najnowsza odsłona, Horizon: Forbidden West, kandyduje do miana gry roku 2022, a jej pierwowzór do dziś cieszy się dużą bazą aktywnych graczy. Twórcy mocno inspirowali się trzecią częścią Wiedźmina, a lore zyskało wielu fanów. Nawet ścieżka dźwiękowa otrzymała specjalną nagrodę, a plotki donoszą o MMORPG w świecie maszynowej postapokalipsy oraz odświeżonej wersji Horizon: Zero Dawn.

Horizon Call of the Mountain z pełnymi informacjami

Horizon Call of the Mountain to zapowiadana gra serii studia Guerrilla Games. Jest to najmocniejszy tytuł do nadchodzącego PlayStation VR2. Studio udostępniło nowy zwiastun, rozwiewający wszelkie wątpliwości.

Premiera gry nastąpi w tym samym momencie co sprzętu, czyli 22 lutego 2023 roku. Fabuła opowiadać będzie przygody wojownika Ryasa, który musi zbadać nowe zagrożenie Sundom. Poznaliśmy też cenę najnowszej produkcji, za którą zapłacimy 299 zł. To dość ciekawe zagranie, bo jest to bolesny sposób szybszego zarobienia na produkcji. Trzeba pamiętać, że gry na VR mają ograniczoną liczbę klientów, a jako ekskluzywy Sony jeszcze mniejszą. Wysoka cena dobija gwóźdź do trumny, dlatego przed twórcami trudne zadanie, by uzyskać niezwykłą jakość produkcji.