fbpx

Cena PlayStation VR2 ujawniona. Nowy zestaw jest droższy od konsoli

Sony ujawniło cenę nowego zestawu do wirtualnej rozrywki. PlayStation VR2 będzie kosztować więcej niż samo PlayStation 5.

Na skróty
  • Sony ujawniło cenę nowych gogli VR.
  • PlayStation VR2 zostały usprawnione i wysoko wycenione.
  • Nowy zestaw kosztuje więcej niż konsola PlayStation 5.
  • Premiera zaplanowana została na luty 2023.
  • W tym miesiącu ruszy przedsprzedaż.

Po wielu miesiącach oczekiwań ze strony fanów niebieskiej części gamingu, Sony wreszcie ujawniło cenę nowego zestawu do wirtualnej rozrywki. PlayStation VR2 został znacznie usprawniony względem poprzednika, co skutkuje wyższą ceną, która przewyższa kwotę jaką trzeba przeznaczyć na zakup samej konsoli. Premiera zestawu zaplanowana została na luty 2023.

PlayStation VR2 – lepsza i zdecydowanie droższa

Nowe okulary to mocny przeskok względem poprzedniczek. PlayStation VR2 zaoferuje m.in. wyższą rozdzielczość wyświetlanego obrazu na poziomie 2000 x 2040 px na jedno oko, a także ekran OLED z częstotliwością 90 i 120 Hz. Oprócz tego, nowe gogle zawierać będą cztery kamery do śledzenia położenia zestawu, dzięki temu nie będzie już wymagana kamerka nad telewizorem – tak jak w przypadku PSVR1. Ostatnią największą zmianą jest wyposażenie okularów w podczerwień śledzącą ruch każdego oka – technologię tworzoną przez szwedzką firmę Tobii, która specjalizuje się w tego typu rozwiązaniach.

Zestaw do wirtualnej rozrywki PlayStation VR2
Źródło: Sony

Sprzedaż nowego zestawu rozpocznie się 22 lutego 2023, ale Sony rozpocznie przedsprzedaż jeszcze w tym miesiącu. PlayStation VR2 wyceniony został na 599,99 €. Oficjalnej ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić w Polsce jeszcze nie znamy, choć pewne jest, że przy aktualnych kursach, będzie to kwota bardzo wysoka, a na pewno większa niż cena samej konsoli PlayStation 5.

Oprócz samego zestawu, Sony zaoferuje także stację ładującą kontrolery w cenie 49,99 €. Jeżeli jednak nie zdecydujecie się na zakup tego opcjonalnego urządzenia, zostaniecie zmuszeni do klasycznego ładowania ich za pomocą portów USB-C (np. podłączając je do konsoli).