fbpx

RTX 3080 od Asusa z chłodzeniem Noctua

Asus wypuszcza kolejnego RTX z chłodzeniem od firmy Noctua. Tym razem beżowo-brązowe wentylatory dostanie model 3080. Poprzednio dzięki współpracy obu firm powstała karta z podobnym chłodzeniem oparta na RTX 3070.

Na skróty
  • Dzięki współpracy Asusa i Noctua otrzymamy nowego RTX 3080.
  • Asus x Noctua GeForce RTX 3080 posiada 10 GB pamięci VRAM i pięć typowych złącz obrazu.
  • Karta wzorowana jest na poprzedniej, słabszej wersji Asus x Noctua GeForce RTX 3070.

To już drugi raz Asus tworzy wspólnie z firmą Noctua kartę graficzną z bardzo wydajnym i eleganckim chłodzeniem. Tym razem padło na RTX 3080 w wersji z dwoma wentylatorami w charakterystycznym dla tego producenta beżowo-brązowym kolorze. Poprzednio, prawie rok temu, chłodzenie Noctua dostał RTX 3070.

Budowa Karty Asus x Noctua
Źródło: Asus

Klasyczny wygląd Noctua w połączeniu z wydajnością Asusa

Doskonale wiemy, że wygląd karty to nie wszystko. Oparta na GA102 bardzo wydajna wersja RTX 3080 posiada 10 GB pamięci VRAM. Do dyspozycji mamy trzy gniazda DisplayPort 1.4 oraz dwa gniazda HDMI 2.1, więc złącz też nam nie zabraknie.

Według oficjalnych informacji Asus x Noctua GeForce RTX 3080 zostanie niebawem wprowadzony na rynek. Karta z ogromnym i bardzo wydajnym chłodzeniem będzie odpowiednio droższa od swojej słabszej poprzedniczki a jej cena ma wynosić 1150 euro. Polskiej ceny niestety nie znamy.