Nadchodzi remaster lub remake Horizon Zero Dawn – plotki mówią coraz więcej

3 października 2022,
18:48
Maksymilian Matuszak

Seria Horizon nabiera rozpędu. Według plotek na świat ma wyjść odświeżona wersja Horizon Zero Dawn oraz spin-off nastawiony na tryb multiplayer.

Aloy na maszynie
Na skróty
  • Według nieoficjalnych informacji Guerrilla Games tworzy odświeżoną grę Horizon Zero Dawn.
  • Inne źródła donoszą o nadchodzącej produkcji będącej spin-offem z trybem multiplayer.
  • Lance Reedick jakiś czas temu opublikował tweet z nowej sesji motion capture do Horizon Forbiden West.

Horizon Zero Dawn wydano w 2017 roku jako exclusive na konsole PlayStation 4. Tytuł doczekał się drugiej części oraz premiery na platformę PC. Za produkcję gry, która ciągle zachwyca grafiką, odpowiedzialne jest Guerrilla Games. Studio stworzyło wielki i szczegółowy świat, który otrzyma również własną ekranizacje.

Horizon Zero Dawn w nowej odświeżonej wersji

Anonimowe źródło informuje, że Guerrilla Games planuje stworzenie remastera lub remake’u gry Horizon Zero Dawn powstającego na PlayStation 5. Dodatkowo ciekawym elementem jest wydanie aktualizacji na piątą konsole Sony, która dodała 60 klatek na sekundę. W odświeżonym tytule pojawią się lepsze animacje i światło; w skrócie ma to być stary tytuł w jakości Horizon Forbidden West. W produkcji znajdą się także dwa tryby graficzne: jakości i wydajności.

Inne źródła informują że seria ma otrzymać spin-off nastawiony na tryb multiplayer, skupiony na kooperacyjnej walce z wrogimi maszynami. Dodatkowo w grze ma pojawić się forma customizacji postaci, gdzie wygląd będzie zależny od wybranej frakcji. Osobna odsłona serii Horizon trafi na PlayStation 5 i PC.

Sony nabiera rozpędu, bo w tym uniwersum wyjdzie jeszcze gra VR Call of the Mountain oraz serial na platformę Netflix. Dodatkowo niedawno pojawił się tweet Lance’a Reedicka z sesji motion capture do Horizon Forbidden West. Post szybko zniknął, ale potwierdziło to, że nadchodzi fabularny dodatek do gry.