Star Wars Jedi: Survivor otrzyma sequel? Reżyser gry liczy na stworzenie trylogii

2 marca 2023,
14:57
Arek Grabowski
Cal ze Star Wars Jedi: Survivor walczący mieczem świetlnym

Stig Amussen, reżyser gry Star Wars Jedi: Survivor, liczy na stworzenie całej trylogii. Może to więc wskazywać na produkcję kolejnej odsłony przez Respawn Entertainment. Reżyser dodatkowo informuje, że chciałby stworzyć następną część serii Star Wars Jedi przy użyciu Unreal Engine 5 zamiast czwartej wersji silnika. Czy trylogia powstanie i plany reżysera się spełnią?

Reżyser Star Wars Jedi: Survivor wypowiedział się na temat sequelu gry

Star Wars Jedi: Survivor kontynuuje poczynania Cala Kestisa ze Star Wars Jedi: Fallen Order. Stan Asmussen chciałby dokończyć opowieść w trzeciej odsłonie serii. Reżyser wypowiedział się na ten temat podczas wywiadu z serwisem IGN:

Mieliśmy naprawdę dobry pomysł dotyczący czasu, w jakim Survivor miałby się rozgrywać, jaki będzie ton gry, z czym będzie walczył Cal i jak to zrobimy jako zespół. Są również pomysły, które obejmują wiele elementów poza tym, co znajdziemy w obecnie tworzonej grze.

Stan Asmussen

Reżyser Star Wars Jedi: Survivor wyraża ogromną chęć tworzenia kolejnej odsłony, która miałaby działać według niego na Unreal Engine 5. Niedawno mogliśmy zobaczyć nowy bardzo dynamiczny gameplay z nadchodzącej gry. Jest to pewna ewolucja względem pierwszej części. Wiele elementów według Asumssena można jeszcze ulepszyć i poprawić.

Warto zauważyć, że walki będą naprawdę intensywne. Pierwsza część podchodziła do tej kwestii bardziej taktycznie. Gra zadebiutuje już 17 marca na PS5, Xbox Series S/X oraz PC.