Kroniki Myrtany: Archolos – bijący rekordy popularności mod do Gothica otrzymał oficjalną ścieżkę dźwiękową

9 lipca 2022,
23:37
Nikodem Idziak

Dobre wieści dla wszystkich fanów serii Gothic! Twórcy Kronik Myrtany: Archolos – zdobywcy tytułu najlepszej modyfikacji 2021 roku – opublikowali na Steamie oficjalną ścieżkę dźwiękową swojego dzieła.

Główny bohater modyfikacji Kroniki Myrtany: Archolos
Na skróty
  • Na Steamie opublikowana została oficjalna ścieżka dźwiękowa Kronik Myrtany: Archolos – niesamowicie udanej modyfikacji do gry Gothic 2: Noc Kruka.
  • Soundtrack dostępny jest do pobrania za darmo.
  • Kroniki Myrtany zadebiutowały 10 grudnia 2021, a w przeciągu miesiąca zdobyły tytuł najlepszej modyfikacji 2021 roku według społeczności serwisu ModDB.

7 lipca na platformie Steam opublikowana została oficjalna ścieżka dźwiękowa Kronik Myrtany: Archolos  – niesamowicie ciepło przyjętej modyfikacji do gry Gothic 2: Noc Kruka. Soundtrack dostępny jest do pobrania za darmo, a na jego zawartość składają się 34 utwory skomponowane przez orkiestrę Andante’s Inferno, pod przewodnictwem Kamila Jędrzejewskiego. Twórcy poinformowali nas o tym poprzez poświęcony modyfikacji profil Facebook, na którym regularnie pojawiają się również wieści o nowych aktualizacjach do gry.

Kroniki Myrtany: Archolos – modyfikacja godna oryginału

Premiera dzieła od ekipy The Chronicles of Myrtana Team była w społeczności fanów serii Gothic wydarzeniem wagi monumentalnej. Po wielu latach chaotycznej produkcji, modyfikacja zadebiutowała w końcu 10 grudnia 2021 roku. I był to debiut niesamowicie udany, gdyż w ciągu pięciu dni po premierze, tytuł trafił w ręce ponad 100 tysięcy graczy, zbierając jednocześnie przytłaczająco pozytywne recenzje zarówno na platformie Steam, jak i na GOG-u. Sukces rodzimego moda okazał się tak wielki, że z końcem grudnia społeczność serwisu ModDB obwołała Kroniki Myrtany najlepszym modem roku 2021.

Jeśli więc jesteście fanami starego, ale wciąż żywego Gothica, a jakimś cudem ominęła was informacja o najlepszym modzie ostatniego roku, to czym prędzej wpadajcie na stronę twórców i gotujcie się na nawet setkę godzin dobrej zabawy.