Chernobylite – znamy szczegóły i datę premiery

Poznaliśmy datę premiery produkcji studia The Farm 51 – Chernobylite. Gra w pełnej wersji ukaże się już 28 lipca 2021.

15 czerwca 2021
Na skróty
  • W Chernobylite wcielamy się w Igora – fizyka i byłego pracownika elektrowni atomowej w Czarnobylu. Po drodze czeka na nas wiele przygód.
  • Tytuł początkowo dostępny będzie jedynie na PC, nieco później na konsolach Xbox One i PlayStation 4. W trzecim kwartale 2021 gra ukaże się również na Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.
  • Premiera produkcji odbędzie się 28 lipca 2021.

Chernobylite zadebiutował w ramach wczesnego dostępu 16 października 2019 roku na Steam. Po niemal dwóch latach testowania poznaliśmy datę premiery pełnej wersji gry. Studio The Farm 51 ogłosiło, że Chernobylite ukaże się 28 lipca 2021 na PC, a nieco później, ale jeszcze tego lata, tytuł doczeka się dostępności na konsolach Xbox One i PlayStation 4. W późniejszym czasie gra dostępna będzie również na Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. Sugerowana cena za produkcję to 29,99 euro (około 135 zł).

Z przyjemnością ogłaszamy długo wyczekiwaną datę premiery Chernobylite. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszej społeczności, która wspiera nas od początku kampanii na Kickstarterze w 2019 roku, która uwierzyła w naszą wizję i zobaczyła jak nasza produkcja się rozwija.

Wojciech Pazdur – dyrektor ds. rozwoju i wiceprezes The Farm 51

Chernobylite – survivalowy horror RPG

W Chernobylite wcielamy się w Igora, fizyka i byłego pracownika elektrowni atomowej w Czarnobylu, powracającego do Prypeci, by wyjaśnić tajemnicę zaginięcia swojej drugiej połówki blisko 30 lat temu. Każdy dzień wymaga planowania i przydzielania zadań swoim towarzyszom, bawimy się bowiem w trybie wieloosobowym. Podczas rozgrywki czeka na nas wiele wyzwań. Zmierzymy się z wrogim wojskiem i prześladowcami, a także ze zmutowanymi stworzeniami. Cała akcja toczy się w surowym i bezlitosnym środowisku. Każdy nasz wybór w grze wpływa na dalszą rozgrywkę. Za produkcję odpowiada polskie studio The Farm 51, za wydanie natomiast All in! Games.

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!