fbpx

Kroniki Myrtany do Gothica 2 najlepszą modyfikacją 2021 roku zdaniem społeczności ModDB

29 grudnia 2021,
22:07
Adam Wiśniewski

Według użytkowników serwisu ModDB najchętniej pobieraną modyfikacją w 2021 roku były Kroniki Myrtany: Archolos. Mod ten został stworzony przez Polaków do gry Gothic 2: Gold Edition.

Miasto Archolos z modyfikacji Kroniki Myrthany
Na skróty
  • Mod Kroniki Myrtany: Archolos był najczęściej pobieraną modyfikacją do gier komputerowych w tym roku.
  • Modyfikacja powstała dzięki zapałowi ludzi z polskiej branży produkcji gier.
  • W produkcji znajdziemy między innymi 170 zadań fabularnych i 1400 nowych NPC-ów, a przejście całego moda zajmie nam co najmniej 60 godzin.

Serwis ModDB od wielu lat tworzy rankingi najchętniej pobieranych z jego serwerów modyfikacji do gier. W tym roku nie było inaczej. Właściciele strony poinformowali graczy i moderów, że najpopularniejszą modyfikacją wydaną w tym roku jest rozszerzenie do Gothica 2 nazwane Kroniki Myrtany: Archolos.

Kroniki Myrtany – dlaczego ten mod do Gothica 2 osiągnął taki sukces?

Stoją za nim polscy programiści i twórcy gier komputerowych. Przez wiele lat ciężko pracowali i przechodzili przez różne trudności, by finalnie doprowadzić swoje dzieło do końca. W modyfikacji znalazło się ponad 170 różnych questów i 200 całkowicie losowych zdarzeń mających większy lub mniejszy wpływ na fabułę. Twórcy informują, że przejście całej historii zajmuje w najszybszym przypadku 60 godzin. Udało się to osiągnąć, całkowicie zmieniając obecną w grze mapę oraz dodając do niej kolejne gigantyczne miasto.

Screen z gry przedstawiajacy bramę i kawałek zamku
Źródło: The Chronicles Of Myrtana Team

Ponad 1400 nowych postaci niezależnych, z czego najczęściej występujące w modzie mają dubbing na poziomie Wiedźmina 3, powoduje u graczy wielką nostalgię ze względu na powrót do starej, dobrej gry. Kroniki Myrtany: Archolos zajmują na dysku 4,86 GB, dla porównania gra Gothic 2: Gold Edition zabiera jedynie 3,02 GB przestrzeni dyskowej. Świadczy to o niezrównanej determinacji i chęci stworzenia czegoś niesamowitego.

Screen z gry przypominający budowlę Stonehenge
Źródło: The Chronicles Of Myrtana Team

Warto dodać, że twórcy nie zarobili na tym projekcie i pracowali nad nim czysto hobbystycznie. Można go pobrać za darmo na platformie Steam, GOG czy ze wspomnianego wcześniej serwisu ModDB. Twórcy na stronie internetowej poświęconej Kronikom Myrtany dają możliwość wsparcia ich pracy za pośrednictwem PayPala.