fbpx

Kroniki Myrtany: Archolos z oficjalnym zwiastunem i datą premiery

Od premiery ostatniej części Gothica minęły już długie lata, a mimo to tytuł nadal jest żywy. Z jednej strony dzięki youtuberom, takim jak Kistru, którzy na bazie gry tworzą popularne remiksy, z drugiej dzięki ambitnym fanowskim modyfikacjom typu Dzieje Khorinis lub Kroniki Myrtany: Archolos.

Na skróty
  • Fanowska modyfikacja Kroniki Myrtany: Archalos zabierze nas do nowej lokacji, gdzie pokierujemy bohaterem imieniem Marvin.
  • Na 40-godzinną fabułę składać ma się ponad 150 zadań i około 200 zdarzeń losowych.
  • Kroniki Myrtany: Archolos pojawią się w 2021 roku, na razie jednak nie znamy dokładnej daty premiery.

Dzisiaj kilka słów o tej drugiej, a to dlatego, że w sieci zadebiutował właśnie jej oficjalny zwiastun. W Kronikach Myrtany: Archolos przeniesiemy się do zupełnie nowej lokacji w Królestwie Myrtany, gdzie jako bohater o imieniu Marvin włączymy się w wydarzenia mogące decydować o losie tej krainy oraz jej mieszkańców. Twórcy modyfikacji zapowiadają sporo swobody, jeśli chodzi o dokonywanie wyborów. To od nas zależy, na jakich zadaniach skupi się Marvin, jakie umiejętności będzie rozwijał i z kim będzie współpracował.

To wszystko zawarte zostanie w fabule wystarczającej na ponad 40 godzin rozgrywki, obejmującej ponad 150 zadań, które można ukończyć w różny sposób oraz około 200 losowych wydarzeń, na jakie może natrafić nasz bohater.

Stare uniwersum, nowe rozwiązania

Rozmiar fanowskiej modyfikacji robi wrażenie. Oprócz zupełnie nowego świata, bohaterów i fabuły możemy spodziewać się także nowych przedmiotów (zbroje i bronie), sposobów przemieszczania się (teleporty, łodzie, karawany najemników) czy systemów tworzenia przedmiotów (alchemia, gotowanie, przygotowywanie magicznych zwojów). Na potrzeby gry skomponowana została także całkowicie nowa ścieżka dźwiękowa, a w dubbingu usłyszymy w głównej roli Michała Klawitera (znanego głównie z podkładania głosu Damonowi w Days Gone i Cahirowi w Netflixowym Wiedźminie).

Premiera Kronik Myrtany coraz bliżej

Jak możemy dowiedzieć się z filmiku opublikowanego przez twórców zaraz po zwiastunie, prace nad grą dobiegają powoli końca. Wszelkie zadania, dialogi i skrypty zostały już wprowadzone do Kronik Myrtany, a ekipa skupia się obecnie na poprawianiu błędów i przygotowywaniu dubbingu. To drugie zostało niestety wydłużone z powodu obecnej sytuacji pandemicznej.

Co ciekawe, modyfikacja do Gothica II doczekała się własnej strony na platformie Steam, dzięki czemu z łatwością dodamy ją do swojego konta. Będzie ona darmowa, ale jeśli chcemy, możemy wesprzeć jej twórców w serwisie Patronite. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na dokończenie gry. Premiera zapowiedziana jest na 2021 rok, jeszcze bez dokładnej daty.