fbpx

Frostpunk 2 oficjalnie przedstawiony. Twórcy zaprezentowali pierwszy zwiastun

13 sierpnia 2021,
23:50
Maciej Krause

Oficjalnie zaprezentowano najnowszą produkcję polskiego studia 11 bit studios. Frostpunk 2 to kontynuacja cieszącej się dużym uznaniem gry society survival. Niestety nie poznaliśmy dokładnej daty premiery.

Postać z Frostpunk 2

Twórcy Frostpunk 2 – studio 11 bit studios – zaprezentowali pierwszy oficjalny zwiastun nadchodzącej produkcji. Tytuł zapowiedziano jako grę na PC, ma być ona dostępna w sklepach Steam, GOG oraz Epic Games Store. Niestety producent nie ujawnił choćby przybliżonej daty premiery. Przy okazji ogłoszenia poinformowano nas również, iż w dniach 12-16 sierpnia będziemy mogli wypróbować pierwszą część Frostpunk zupełnie za darmo w sklepie Steam. Warto dodać, że jeśli spodoba nam się ten tytuł, to zakupimy go o 70% taniej.

Frostpunk 2 to kontynuacja cieszącej się dużym uznaniem i nominowanej do nagrody BAFTA gry society survival, która zapoczątkowała całkiem nowy gatunek dzięki zróżnicowanej rozgrywce z elementami budowania miast, strategii i zarządzania. Wcielamy się w niej w postać przywódcy metropolii, a jednym z naszych zadań będzie poszukiwanie nowych źródeł energii niezbędnych do przeżycia w mroźnym, brutalnym klimacie. Akcja tej kontynuacji rozgrywa się 30 lat po apokaliptycznej burzy śnieżnej. Na skutej lodem Ziemi wciąż panują surowe warunki pogodowe niekończącej się zimy. Całość zapowiada się naprawdę imponująco.

Chcemy zapewnić graczom doświadczenia, które znacznie wykraczają poza to, co miał do zaoferowania oryginalny Frostpunk. Stale rosnący zespół prawie 70 osób pozwala nam skupić się na wszystkich aspektach gry, od skali po wartość produkcji i wrażenia graczy. Staramy się stworzyć coś więcej niż zaledwie kontynuację gry. Gracze mogą spodziewać się szerokich możliwości wyboru oraz swobody w kształtowaniu społeczeństwa i miasta wedle własnych upodobań. Oczywiście każde działania będą miały swoje konsekwencje.

Gra Frostpunk 2 wykorzystuje znany z jej poprzednika motyw konfliktu między przetrwaniem a ludzkimi wartościami, życiem a arktycznym mrozem. Co więcej, kontynuacja została wzbogacona o temat walki między ludźmi a ich naturą, który przejawia się w kwestiach związanych z polityką, społeczeństwem lub postępem technologicznym.

Jakub Stokalski – współautor Frostpunk 2