fbpx

Astral Purple, bezprzewodowy kontroler do Xboxa, został oficjalnie zapowiedziany

12 września 2023,
20:20
Dorota Żak
Kontroler do Xboxa Astral Purple

Do barwnej rodziny bezprzewodowych kontrolerów Xboxa dołączy niedługo nowy członek nazwany Astral Purple. Informacje na jego temat pojawiły się we wcześniejszych przeciekach, a dzisiaj doczekaliśmy się publikacji większej liczby szczegółów, którymi podzielono się na stronie Xbox Wire.

Ciemnofioletowy pad zadebiutuje 19 września, ale już teraz można zamówić go w przedsprzedaży. Cena Astral Purple w sklepie Microsoftu to 309 złotych, a jego funkcje nie odbiegają od tych, jakimi obdarzone są inne wersje kolorystyczne. Odpowiednia faktura kontrolera pozwoli na pewniejszy uchwyt, bateria natomiast wystarczy na około 40 godzin użytkowania. Od spodu pad jest biały, co uatrakcyjnia jego wygląd. Połączymy go nie tylko z konsolami Xbox One i Series X/S, ale również z PC oraz niektórymi urządzeniami mobilnymi.

Kontroler do Xboxa Astral Purple
Xbox

Coraz liczniejsze wersje kontrolera pozwalają na wybór opcji najbardziej zgodnej z naszym ulubionym kolorem. Wcześniej do sprzedaży trafiły m.in. warianty Velocity Green czy Stormcloud Vapor i prawdopodobnie możemy spodziewać się kolejnych w przyszłości.