Gothic II: Kroniki Myrtany – wycieczka na Archolos na zwiastunie premierowym

Dzisiaj mija równo 19 lat od premiery Gothica II, uznawanego za najlepszą odsłonę serii. Na rocznicę urodzin kultowej gry otrzymaliśmy także prezent w postaci zwiastuna i daty premiery powstającej od prawie czterech lat fanowskiej modyfikacji Kroniki Myrtany.

29 listopada 2021
Na skróty
  • Fanowska modyfikacja do Gothica II, czyli Kroniki Myrtany, otrzymała zwiastun premierowy.
  • Podano również datę premiery – 12 grudnia 2021 roku.
  • Modyfikacja będzie darmowa i dostępna na Steamie, jednak do jej włączenia musimy posiadać Gothica II: Złotą Edycję.

Od ostatniej wiadomości od twórców Kronik Myrtany minęły już długie miesiące i wiele osób zastanawiało się, na jakim etapie znajduje się niezwykle ambitna modyfikacja do Gothica II. Jej twórcy przerwali jednak milczenie i uraczyli nas dzisiaj nie tylko świeżym zwiastunem premierowym i informacją, że prace zostały ukończone, ale też dokładną datą premiery. Pewne już jest, że Kroniki Myrtany zadebiutują 10 grudnia tego roku na platformie Steam. Modyfikację pobierzemy za darmo, jednak do jej odpalenia musimy mieć w swojej bibliotece Gothica II: Złotą Edycję.

Kroniki Myrtany – garść szczegółów

Choć tym razem głównym bohaterem gry nie będzie znany i lubiany Bezimienny, możemy nastawić się na wiele niespodzianek. Kroniki Myrtany zabiorą nas na wyspę Archolos, zapewnią rozrywkę na co najmniej 60 godzin, zaoferują ponad 170 zadań i około 200 wydarzeń losowych. Do tego dochodzą zróżnicowani NPC-e, nowe rodzaje broni i zbroi, a także system podróży obejmujący karawany najemników, łodzie i teleporty. No i główny bohater, Marvin, który nie będzie żadnym wybrańcem, a raczej próbującym jak najlepiej się ustawić oportunistą. Zresztą ostatecznie zależy to od wyborów gracza.

Gothic to jednak nie tylko wciągająca fabuła i toporna mechanika – ta gra musi również odpowiednio brzmieć. To, że tworzony mod będzie w pełni udźwiękowiony, wiedzieliśmy od dawna (w sieci pojawiły się nawet fragmenty soundtracku). Tym bardziej cieszą nazwiska osób, które zdubbingowały poszczególne postaci. W Kronikach Myrtany usłyszymy m.in. Mirosława Zbrojewicza, Cezarego Żaka czy Artura Barcisia. Głównemu bohaterowi użyczy natomiast głosu Michał Klawiter.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!