South of the Circle – premiera narracyjnej przygodówki od State of Play

4 sierpnia 2022,
22:05
Kaja Piaścik

Zaczęło się od tajemniczej zapowiedzi nowego projektu, którą w kwietniu uraczył nas wydawca, polskie studio 11 bit. Teraz South of the Circle od State of Play nareszcie trafiło do sprzedaży.

Krajobraz z South of the Circle - pomarańczowy samochód wśród śniegu
Na skróty
  • 3 sierpnia odbyła się premiera South of the Circle.
  • Poruszająca gra narracyjna studia State of Play jest już dostępna na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One i Nintendo Switch.
  • Wydawcą jest rodzime studio 11 bit.

Pierwszą zapowiedź nowej gry, której wydawcą jest polskie studio odpowiedzialne za Frostpunka i ‎This War of Mine, 11 bit, otrzymaliśmy jeszcze w kwietniu. Niedawno ogłoszona została data premiery nadchodzącego tytułu stworzonego przez State of Play – dewelopera nagrodzonego BAFTĄ za Lumino City oraz Apple Design Award za INKS.

Na szczęście na grę nie trzeba już dłużej czekać. 3 sierpnia narracyjna przygodówka South of the Circle pojawiła się w sprzedaży, czemu towarzyszył premierowy zwiastun.

Premiera South of the Circle – opowieść o obietnicach

South of the Circle to przede wszystkim ambitna historia. Twórcy obiecują poruszającą, dojrzałą fabułę, w której sercu znajdują się istotne życiowe wybory dwójki nauczycieli akademickich, Petera i Clary. Głównymi motywami w grze są miłość i kariera, ale przede wszystkim obietnice i chęć ich dotrzymywania.

Akcja tytułu rozgrywa się w czasie zimnej wojny na Antarktydzie. Produkcja wyróżnia się także oryginalnym stylem graficznym, zaś postaci bazują na motion capture i wyrazistych kreacjach aktorskich. Głosów bohaterom użyczyli m.in.: Gwilym Lee (Bohemian Rhapsody), Richard Goulding (The Crown), Anton Lesser (Gra o tron) i Adrian Rawlins (Czarnobyl).

Gra jest już dostępna na Steamie i GOGu w wersji na PC, a także na konsole: Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.