South of the Circle – poruszająca gra narracyjna otrzymała zwiastun oraz datę premiery

Spadające z nieba fale gorąca z dnia na dzień zdają się być coraz bardziej napastliwe, co nie służy ani graczom, ani używanemu przez nich sprzętowi. Na szczęście wielkimi krokami zbliża się do nas spora dawka ochłodzenia, bowiem już niedługo na rynku zadebiutuje osadzona w środku zimnowojennego konfliktu przygodówka South of the Circle.

20 lipca 2022
Na skróty
  • South of the Circle – przygodówka oparta na wielowarstwowej historii – zadebiutuje na pecetach, konsolach PS4 i PS5 oraz Xbox One i XSX|S, a także Nintendo Switch już 3 sierpnia 2022 roku.
  • Za tytuł odpowiada studio State of Play Games, znane z produkcji nagradzanych za wyjątkową estetykę oraz porywającą fabułę.
  • W grze poznamy historie Petera i Clary, których relacja zachęci nas do refleksji nad miłością oraz życiowymi decyzjami.

Zapowiedziana w kwietniu tego roku przygodówka South of the Circle otrzymała oficjalną datę premiery. Zadebiutuje ona na pecetach, konsolach PS4 i PS5 oraz Xbox One i XSX|S, a także Nintendo Switch już 3 sierpnia 2022 roku. Za tytuł odpowiada studio State of Play Games – twórcy produkcji takich jak INKS, czy obdarowanej nagrodą BAFTA gry Lumino City. Wydaniem South of the Circle zajmuje się natomiast nasze rodzime 11 bit studios, które uraczyło nas niesamowicie klimatycznym trailerem tej produkcji.

South of the Circle – miłość w czasach zimnowojennego konfliktu

Przedstawiona w grze opowieść ma być poruszającym, wielowarstwowym doświadczeniem, opartym na relacji Petera i Clary – dwójki wykładowców z Cambridge, których historia zachęci graczy do refleksji nad prawdziwą miłością, życiowymi pragnieniami i konsekwencjami podjętych przez nas decyzji. Prócz rozbudowanej fabuły i wielowymiarowych postaci, gra wyróżni się również charakterystyczną dla studia State of Play Games estetyką, a jej filmowość z pewnością podkreślą użyczający postaciom głosów aktorzy, tacy jak Gwilym Lee (Bohemian Rapsody), Anton Lesser (Gra o Tron), czy Richard Goulding (The Crown).   

UWaga! Gorące informacje!