It Takes Two z 7 milionami sprzedanych kopii

12 lipca 2022,
20:09
Mateusz Skowron

Hazelight Studios świętuje kolejny kamień milowy. It Takes Two w nieco ponad rok po premierze sprzedało się w liczbie 7 milionów egzemplarzy.

Mama i tata z gry It Takes Two
Na skróty
  • Kooperacyjna gra It Takes Two jak do tej pory sprzedała się w nakładzie 7 milionów kopii.
  • Hazelight Studios w lutym chwaliło się 5 milionami nabywców.
  • Gra ukazała się 25 marca 2021 roku.

Nieco zapominany już gatunek kanapowych kooperacji doczekał się istnej perełki. Hazelight Studios ma ogromne powody do radości, bo ich druga niewielkiego portfolio gra, It Takes Two została sprzedana w zawrotnej liczbie 7 milionów kopii. Ten sukces to oznaka, że dzisiejsza branża interaktywnej rozrywki potrzebuje różnorodności dostępnych gatunków, który będzie oferował zarówno głośne tytuły nastawione na społeczne aktywności, gier single player, jak i właśnie dzieł o mniejszej skali, które pozwolą spędzić kilka wieczorów wraz z cudowną historią i najbliższym.

It Takes Two nadzieją kanapowych kooperacji

Sprzedaż w czerwcu 2021 roku wynosiła 2 miliony egzemplarzy, następnie w lutym tego roku osiągnęła poziom 5 milionów, by właśnie dotrzeć do 7. Gra może poszczycić się więc dużym zainteresowaniem, biorąc pod uwagę fakt, że jest dostępna w ramach usługi EA Play, które zaś jest częścią Xbox Game Pass Ultimate, gdzie wiele osób może ukończyć niezbyt długi tytuł w ramach posiadanego abonamentu.

It Takes Two zostało wydane przez Electronic Arts 25 marca 2021 roku na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.