fbpx

Golden Nekker – nowa gra karciana od CD Projekt Red jeszcze w tym roku

Jeśli dobrze czujecie się w uniwersum Wiedźmina, a granie w Gwinta jest waszą codzienną rozrywką, mamy dobrą wiadomość. CD Projekt Red pracuje nad kolejnym tytułem w tych klimatach i wszystko wskazuje na to, że będzie on miał swoją premierę w tym roku.

Na skróty
  • CD Projekt Red pracuje nad nową grą karcianą w świecie Wiedźmina.
  • Jej roboczy tytuł to Golden Nekker i ma być przeznaczona dla jednego gracza.
  • Premiera jeszcze w tym roku.

W ostatnim czasie możemy oglądać świat Wiedźmina właściwie od każdej strony i nic nie wskazuje na to, aby szybko miało się to nam znudzić. Dużo słyszy się o serialu (czy też serialach na tym etapie), ale produkcje ze świata gier również nie zostają w tyle.

Serwis IGN podzielił się dzisiaj informacją, że CD Project RED pracuje nad nową grą, która ma ukazać się jeszcze w tym roku, co zostało dodatkowo potwierdzone na Twitterze poświęconym Gwintowi. Jej tytuł roboczy to Golden Nekker, a całość będzie – naturalnie – osadzona w uniwersum Wiedźmina.

Co wiemy o Golden Nekker, nowej karciance od CD Projekt Red?

Przede wszystkim mamy nastawić się na grę karcianą dla jednego gracza, która ma odróżniać się od przeznaczonego dla wielu osób Gwinta. Jak podkreśla pracujący przy produkcji Paweł Burza w wypowiedzi dla IGN, nowy projekt będzie urzekający i inny niż Wiedźmińskie Opowieści. Golden Nekker ma być też produkcją, do której odpalenia nie będziemy potrzebować innych tytułów wydanych przez polskie studio.

Opowiadając o szczegółach projektu, IGN podejrzewa, że gra może ukazać się w październiku 2022 roku, choć na oficjalne potwierdzenie musimy jeszcze poczekać. W międzyczasie możemy jednak przyjrzeć się dostępnym już w sieci grafikom koncepcyjnym. Przedstawiają one kilka potworów oraz lokacji, a zupełną nowością jest utrzymana w klimacie kart do gier z Gwinta postać barbarzyńcy. Wszystkie z nich dostępne są w galerii przygotowanej przez IGN.