fbpx

Cyberpunk: Edgerunners to anime roku! Anime Awards 2023 wyłoniło zwycięzców wydarzenia

6 marca 2023,
13:37
Mateusz Skowron
Night City z lotu ptaka

Zeszłoroczna animowana adaptacja gry, Cyberpunk: Edgerunners, została nagrodzona najwyższym wyróżnieniem w zorganizowanym przez serwis Crunchyroll konkursie – tytułem „Anime Roku”. Serial stworzony w kooperacji CD Project Red wraz ze studiem Trigger, podczas Anime Awards 2023 otrzymał aż 13 nominacji.

Poprzedni rok należy do Cyberpunk: Edgerunners

Świetna adaptacja świata zaprezentowanego w Cyberpunku 2077 sprawiła, że fani prawie 2 lata po premiery gry zaczęli masowo wracać do Night City, co pozwoliło pobić grze kolejne rekordy popularności. Ruch polskiego studia okazał się zatem idealnym rozwiązaniem, które sprawiło, że nie tylko otrzymaliśmy świetną produkcję anime, ale sama gra otrzymała od społeczności drugą szansę.

Prócz najważniejszej nagrody, która trafiła w ręce twórców serialu, na wyróżnienie zasługuje także Zach Aguilar, wcielający się w rolę Davida Alvareza, którego głos usłyszeliśmy w angielskiej wersji Cyberpunk: Edgerunners. Amerykanin otrzymał bowiem nagrodę za najlepszy występ aktorski właśnie za rolę głównego bohatera serialu.

Pełną listę laureatów zobaczycie na oficjalnej stronie poświęconej konkursowi, a naszymi wrażeniami z seansu dzielimy się w zeszłorocznej recenzji.