fbpx

Cyberpunk 2077 z nowym rekordem aktywności, pokonał Wiedźmina 3

26 września 2022,
17:29
Krzysztof Bolda

To jak dobra jest gra, po kilku latach od premiery, pokazuje właśnie obecny rekord aktywności w grze Cyberpunk 2077. Zapewne na tym się nie skończy, przed nami jeszcze aktualizacja 1.7

cyberpunk-2077-rekord-aktywnosci-na-steam

Cyberpunk 2077 wykręcił w zeszły weekend nowy rekord aktywności. Uzyskany wynik przebija dość znacząco szczyt jaki osiągnął Wiedźmin 3.

Cyberpunk 2077 vs. Wiedźmin 3

Nowe szczyty popularności Cyberpunk 2077 pod koniec września 2022, czyli dwa lata po premierze to zapewne zasługa nowego serialu na platformie Netflix. 13 września 2022 miała miejsce premiera serialu Cyberpunk: Edgerunners.

Oprócz premiery tego anime, popularność gry została wcześniej podkręcona także przez wypuszczenie aktualizacji, która naprawia mniej lub bardziej irytujące bugi oraz łączy się także z wymienionym wyżej serialem na platformie Netflix.

Źródło: steamdb.com | Aktywność graczy w grze Cyperpunk 2077
Źródło: steamdb.com | Aktywność graczy w grze Wiedźmin 3

Na pierwszym zrzucie powyżej z bazy steamdb.com można odczytać, że w grę Cyberpunk 2077 w niedzielę, 25 września około godziny czternastej w szczecie mieliśmy ponad 136 724 graczy. Na drugim zrzucie widzimy, że maksymalna liczna graczy (all-time peak) w grze Wiedźmin 3 osiągnęła 103 329 graczy, co jest wynikiem gorszym od Cyberpunk 2077 o ponad 30 tyś. graczy.

Oczywiście zaprezentowane powyżej dane to tylko wycinek statystyk aktywności na samej platformie Steam. Brakuje w nich danych z platformy GOG oraz z edycji konsolowych, do których niema dostępu.

Tak czy inaczej, dane zebrane na steamdb.com pozwalają poznać ogólny trend, jaki gra prezentuje w danym okresie czasu.

Ciekawostką, jest także fakt, że to już drugi raz, kiedy gra studia CD Projekt RED, dzięki pojawieniu się serialu na platformie Netfilx osiąga rekord aktywności. Wcześniej dotyczyło to serialu The Witcher, który pozwolił osiągnąć rekord aktywności graczy w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Teraz dzięki wyśmienitemu serialowi animowanemu Cyberpunk: Edgerunners podobne rekordy bije CP 2077.

Czy obecny szczyt aktywności graczy Cyberpunk 2077 zostanie przebity?

Popularność jaką obecnie osiąga Cyberpunk 2077, wg. wielu pogłosek może jeszcze wzrosnąć. Przed nami aktualizacja 1.7, w której mają zostać wydane łatki dotyczące mechaniki gry, co może znacząco podnieść poziom grywalności.

Na samym końcu nam, graczom i fanom gry pozostaje jedynie kibicować aby dalszy rozwój gry nie był tak ciężki jak początki zaraz po premierze.