Watch Dogs zostało prawdopodobnie „pogrzebane” przez słabe wyniki najnowszej odsłony

24 kwietnia 2024,
14:00
Arek Grabowski
Postać w masce wśród tłumu ludzi w Watch Dogs: Legion

Znany leaker o pseudonimie j0nathan na platformie X twierdzi, że seria Watch Dogs jest „martwa i pogrzebana”. Najprawdopodobniej powodem są słabe wyniki najnowszej odsłony. Kolejna gra zapewne nie powstaje na ten moment. Według leakera porażka Watch Dogs Legion dodatkowo naraziła na szwank „dość oryginalne Battle Royale”.

Obecnie New Regency pracuje nad filmową adaptacją Watch Dogs. Jeżeli tutaj również zabraknie odpowiednich wyników, istnieje szansa, że Ubisoft całkowicie uśmierci markę na dłuższy czas.

Watch Dogs Legion otrzymał mieszane recenzje graczy

Warto zauważyć, że poprzednia odsłona serii, Watch Dogs 2, sprzedała się w liczbie 10 milionów egzemplarzy przez około 4 lata od premiery. Gra ta otrzymała notę 7,7 na Metacritic. Watch Dogs Legion natomiast sprzedało się w 1,9 milionach egzemplarzy po zaledwie 3 dniach. Można więc przewidzieć naprawdę dobre wyniki. Gra otrzymała jednak ocenę 6,2 na Metacritic, co jest drastycznym spadkiem jakości.

Obecnie Ubisoft oficjalnie nie wypowiedział się w temacie przyszłości serii Watch Dogs. Brakuje również przesłanek, które mogą wskazywać na powstawanie jakiegokolwiek tytułu powiązanego z tą marką.