Wyciekła data premiery Fifa 23? Źródłem ma być baza danych Microsoftu

Z bazy danych Microsoftu wyciekają kolejne informacje na temat Fifa 23. Jeśli się one potwierdzą, to wybiegniemy na boisko jeszcze we wrześniu tego roku.

15 lipca 2022

Seria gier Fifa istnieje od 1994 roku i zebrała ogromną rzeszę wielbicieli. Prawdopodobnie Microsoft wkrótce rozpocznie promocje jej najnowszej odsłony, czyli Fifa 23, która zgodnie z wyciekami ma się ukazać już we wrześniu bieżącego roku. Tak bliska data oznacza, że niebawem ruszy marketingowa maszyna, ale skupmy się na najważniejszych informacjach.

Fifa 23 już we wrześniu?

Podobno trwają już zamknięte beta testy Fifa 23, która na ten cel zajmuje około 39GB pamięci. Źródłem tego wycieku jest Twitterowy profil Aggiornamenti Lumia, która wcześniej poinformowała nie tylko o wspomnianych testach i objętości gry, ale dokopała się też do prawdopodobnej okładki. Niestety grafiki zostały już usunięte ze wpisu przez prawa autorskie, ale zapewne niedługo oficjalnie zostaną one pokazane.

Skupmy się jednak na najważniejszym, czyli dacie premiery. Ponownie w plikach Microsoftu szperał Aggiornamenti Lumia, który tym razem dokopał się do kolejnej informacji. Najprawdopodobniej Fifa 23 ujrzy światło dzienne już 30 września.

Termin ten jest w miarę bezpieczny, ponieważ w ten sposób nowa Fifa uniknie konkurencji ze strony październikowych premier takich jak: Overwatch 2, Forspoken czy Gotham Knights. Co prawda 2 września ma się ukazać The Last of Us Part I, ale zapaleni gracze na pewno dadzą radę ograć wszystkie tytuły.

Jeżeli ta informacja się potwierdzi, to niedługo powinniśmy poznać więcej konkretów na temat gry, a także lepiej szykujcie się na prawdziwe tabuny reklam. W końcu EA Sports musi zachęcić graczy do kolejnej odsłony swojej kultowej serii.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!