FIFA Heroes to nowa arcade’owa wariacja na temat piłki nożnej zapowiedziana na 2026 rok

3 października 2025,
10:00
Ptak grający w piłkę nożną wychodzi z ekranu smartfona

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wraz z firmą Solace zaprezentowała zupełnie nowy projekt – FIFA Heroes. Ta arkadowa gra piłkarska ma trafić na konsole PlayStation, Xbox, Nintendo Switch oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android w 2026 roku. Co ciekawe, w oficjalnym ogłoszeniu nie wspomniano o wersji na PC.

Trailer bez rozgrywki, ale z wieloma obietnicami

Opublikowany zwiastun niestety nie pokazuje jeszcze faktycznej rozgrywki. Zamiast tego materiał stawia na klimat i emocje, prezentując prawdziwych ludzi grających w piłkę na ulicach i osiedlowych boiskach. Studio Enver, odpowiedzialne za rozwój gry, potwierdziło jednak kilka kluczowych szczegółów dotyczących FIFA Heroes.

Gra będzie oferować rozgrywki 5 na 5, w których główną rolę odegrają legendy futbolu oraz maskotki znane z historii FIFA. Twórcy obiecują dynamiczną fizykę i prawdziwie arkadowy styl gry, wzbogacony o spektakularne ruchy specjalne, które mają nadać rozgrywce odpowiedni tempo i widowiskowość.

Zbuduj swoją wymarzony zespół

Jednym z najciekawszych elementów FIFA Heroes będzie możliwość kompletowania własnej drużyny złożonej z trzech różnych kategorii postaci: rzeczywistych piłkarzy, rozpoznawalnych bohaterów fikcyjnych oraz oficjalnych maskotek FIFA z poprzednich edycji mistrzostw świata. Ta mieszanka ma stworzyć unikalną, wielowymiarową rozgrywkę łączącą różne światy i style.

Gra zaoferuje standardowe dla piłkarskich produkcji tryby multiplayer, ale – co istotne – także rozbudowany tryb PvE. Gracze będą mogli zanurzyć się w trybie kariery, który zawiera własne kamienie milowe i pozwala na rozwijanie klubu poprzez serię coraz trudniejszych meczów.

Maskotki FIFA po raz pierwszy grywalne

FIFA Heroes wprowadza historyczną nowość – po raz pierwszy w grze piłkarskiej oficjalne maskotki FIFA będą grywalnymi postaciami. Na start dostępne będą trzy maskotki reprezentujące kraje gospodarzy nadchodzących mistrzostw: Maple z Kanady, Zayu z Meksyku oraz Clutch ze Stanów Zjednoczonych. Każda z maskotek otrzyma unikalne umiejętności i ruchy specjalne, a twórcy obiecują, że z czasem lista rozrośnie się o kolejne postacie.

Christian Volk, dyrektor działu gamingu i esportu w FIFA, tak skomentował nowy projekt:

W FIFA zawsze priorytetem było łączenie ludzi przez miłość do piłki nożnej. Dzięki FIFA Heroes fani mogą stworzyć drużynę z multiwersów: mieszając swoich ulubionych fikcyjnych bohaterów, ulubione zawodników i nasze własne maskotki. Oferujemy miłość do futbolu nowemu pokoleniu, jednocześnie rozpalając nostalgię i zabawę dla rodzin oraz starszych graczy, którzy dorastali z FIFA.

Christian Volk, dyrektor działu gamingu i esportu w FIFA

Kyle Joyce, dyrektor Solace, dodał swoją perspektywę:

Od pierwszego dnia Solace ściśle współpracowało z Enver, studiem deweloperskim, aby stworzyć pionierskie doświadczenia w tworzeniu gier, które łączą graczy. Dzięki FIFA Heroes postanowiliśmy uchwycić to, co naprawdę czyni piłkę nożną tak fascynującą: szybkość, dramaturgię i rywalizację.

Kyle Joyce, dyrektor Solace

Pozostaje pytanie o pełną listę dostępnych zawodników i postaci – na tę informację fani będą musieli jeszcze poczekać.