Znamy datę premiery Overwatcha 2. Tryb PvP darmowy dla wszystkich

Blizzard podał datę premiery Overwatch 2. Gra zadebiutuje we wczesnym dostępie już 4 października, a na dodatek jej tryb PvP będzie darmowy dla każdego. Wiemy też kiedy rozpoczną się kolejne testy beta, które pozwolą graczom osobiście sprawdzić produkcję przed premierą.

14 czerwca 2022

Prace nad Overwatch 2 trwają już jakiś czas. Niedawno miałem przyjemność uczestniczyć w becie nowej gry od Blizzarda i zapowiada się ona bardzo ciekawie. Teraz znamy już nie tylko datę premiery, ale też parę innych ciekawych szczegółów.

Darmowy Overwatch 2 zadebiutuje jeszcze w 2022

Początkowo mówiło się, że Overwatch 2 ma być darmowy jedynie dla posiadaczy pierwszej części gry. Blizzard postanowił jednak lepiej rozpromować markę i uczyni „dwójkę” darmową dla wszystkich chętnych, a przynajmniej tryb PvP. Zgodnie z trailerem pokazanym podczas Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 Overwatch 2 ma się ukazać we wczesnym dostępie już 4 października bieżącego roku na PC, PlayStation 5, PS4, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Ważne jest, że od początku ma być tu dostępna funkcja crossplay.

Oczywiście wczesny dostęp oznacza, że gra nie będzie jeszcze doskonała, a tym bardziej może nie być kompletna. Pokuszę się wręcz o nazwanie tej premiery „testami gamma”, ponieważ zapewne nie zobaczymy jeszcze wielu nowych elementów takich jak tryb PvE, o którym przecież wciąż nie wiemy zbyt dużo.

Bonus dla posiadaczy oryginalnego Overwatcha

Blizzard chcąc się odwdzięczyć wiernym fanom i postanowił przygotować małą niespodziankę dla posiadaczy pierwszej części Overwatcha.

Jako podziękowanie dla graczy, którzy byli z nami od samego początku, za darmo udostępnimy pakiet założycielski Overwatch 2, który otrzyma każdy posiadacz pierwszej części Overwatcha. Pakiet ten będzie zawierać dwie epickie skórki i wyjątkowy portret założyciela oraz niespodziankę, o której powiemy więcej tuż przed premierą gry zaplanowanej na 4 października.

Oficjalny komunikat Blizzarda

Aby otrzymać pakiet, należy spełnić dwa warunki. Pierwszy to posiadanie oryginalnego Overwatcha (jeżeli jeszcze nie go posiadacie, a chcielibyście otrzymać wspomniany zestaw, to musicie dodać grę do swojego konta najpóźniej do 23 czerwca 2022 (godz. 20:00). Drugi warunek jest jeszcze prostszy, ponieważ wystarczy zalogować się do gry do 6 grudnia 2022 (godz. 9:00).

Tryb przepychanki w Overwatch 2
Źródło: Blizzard

Dodatkowo już 16 czerwca poznamy kolejną nową postać, którą będzie Junker Queen (widoczna od 40 sekundy powyższego zwiastunu). Oczywiście im bliżej premiery, tym więcej informacji wypłynie, więc bądźcie czujni – będziemy was informować na bieżąco.

Na koniec jeszcze jedna dobra informacja. Jeżeli sami chcecie sprawdzić co nowego przyniesie Overwatch 2, to już od 16 czerwca możecie się zapisać do udziału w drugiej części testów beta.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!