RPG w świecie Altered Carbon dostępne w przedsprzedaży

Uniwersum Altered Carbon jest znane głównie za sprawą serialu, który oferował nam intrygujące realia, cyberpunkowe klimaty i technologię przenoszenia ludzkiej świadomości z jednego ciała do innego. Teraz nadarza się okazja, żeby jeszcze bardziej zanurzyć się w tym świecie. Wystarczy sięgnąć po najnowszą grę od Renegade Game Studios.

14 stycznia 2021
Na skróty
  • Renegade Game Studios stworzyło grę RPG w uniwersum Altered Carbon.
  • Jego głównym założeniem jest możliwość przenoszenia ludzkiej świadomości do różnych ciał.
  • Z uniwersum mogliśmy spotkać się już w książce i serialu o tym samym tytule.

Altered Carbon The Role Playing Game zaoferuje nam dokładnie to, co sugeruje tytuł, czyli RPG-a osadzonego w świecie „modyfikowanego węgla”. Wydany w formie książki, zawierać będzie 328 stron z ilustracjami oraz informacjami na temat tego cyberpunkowego uniwersum.

Dodatkowo w środku znajdziemy m.in.:

  • zasady gry i opis różnych klas postaci;
  • reguły pomagające zrozumieć system walki i bardziej się w niego wczuć;
  • sposoby przenoszenia świadomości postaci do innego ciała.

W chwili obecnej gra znajduje się w przedsprzedaży. Jeśli zaś zainteresowani jesteście jej podstawowymi zasadami, polecamy ten filmik.

Oprócz podstawowej wersji gry możemy zaopatrzyć się również w pakiet deluxe z dodatkową zawartością oraz specjalny, rozkładany ekran dla mistrza gry. Ich liczba jest jednak mocno ograniczona, dlatego trzeba się spieszyć. Wszystkie produkty znajdziemy na stronie Renegade Game Studios.

Altered Carbon – skąd pomysł na grę?

Historia Altered Carbon zaczęła się w 2002 roku od powieści Richarda K. Morgana, ale seria osiągnęła większa rozpoznawalność po premierze serialu pod tym samym tytułem w 2018 roku. W fikcyjnym, futurystycznym świecie, jaki znajdziemy zarówno w książce, jak i w serialu, ludzie osiągnęli już tak wysoki poziom zaawansowania technologicznego, że potrafią przenieść swoją świadomość z jednego ciała do innego, czym zapewniają sobie pewien rodzaj nieśmiertelności. Głównym bohaterem opowieści jest Takeshi Kovacs, dawny najemnik, któremu zostaje zlecona sprawa rozwiązania morderstwa. Nagrodą ma być wybaczenie mu dawnych czynów i szansa na nowe życie.

Altered Carbon doczekało się dwóch sezonów oraz filmu anime. Mimo że odbiór serialu był raczej pozytywny, po drugim sezonie projekt został anulowany.

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!